Bitget Borsası Tanıtım ve Üyelik


0

Bitget; 2018 yılında kurulmuş, Singapur merkezli, dünyanın önde gelen kripto para vadeli işlem borsalarından biridir. Dünya çapında 40 ülkede 1,5 milyona yakın üyesi ve günlük ticaret hacmi 5 Milyar$’a yakın seyreden Bitget dünyanın bir numaralı oyun firması SNK ve Anlan Capital tarafından yapılan Seri -B finansman turunda 10 milyon$ toplayarak değerini 1 milyar$’a yükseltmiştir. Aynı zamanda Bitget dünyanın en yüksek hacimli Türev copy-trade platformudur.

Bitget Borsası Tanıtım

Dünya üzerinde Bitget yaygın kullanılan bir borsadır ve Amerika Birleşik Devletleri,, Kanada ve Avustralya Finansal Suçlar ile Mücadele şubelerinden izin belgelerine sahip ve 7/24 canlı destek verebilen bir borsadır. Aynı zamanda İtalyan Futbol Devi Juventus ile forma sponsorluğu anlaşması bulunmaktadır. Ayrıca IOS ve Android uyumlu cep telefonlarınızda sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bitcoin, Ethereum, Avalanche, Solana, Matic, Shiba, Ripple, Chiliz gibi yüksek market değerli ve genel amaçlı coinlerin yanısıra Bitget borsasında bir çok metaverseoyun ve GEM tokenleri spot ticarette bulunmaktadır. 200’e yakın altcoinin bulunduğu spot ticarette Sandbox $SAND, Highstreet $HIGH, Mobox $MBOX, Decentraland $MANA, Radio Caca $RACA, Yield Guild Games $YGG, Axie Infinity $AXIE, Gala $GALA, Guild Of Guardians $GOG, Aurory $AURY, Doge $DOGE, Floki $FLOKI ve bizden bir proje OMLİRA gibi bir çok tokeni bulabilirsiniz.

Üyelik adımlarını tamamladıktan sonra 158 USD$ ‘a kadar İlk Para Yatırma, Hesap Açma, İlk İşlem Yapma gibi ödül programlarından yararlanabilirsiniz.

İlerleyen dönemlerde adından sıkça söz ettirecek projelerin ön satışları için LaunchPad özelliği başlayacak. Platform özelliklerini ve VIP üyelik, Vip olma detaylarını yazının ilerleyen kısımlarında bahsedeceğiz.

Bitget’e Nasıl Üye Olunur?

Pusula Finans olarak bize özel oluşturulan indirimli referans üyelik ile sizler de komisyonlardan ve diğer özelliklerden yararlanabileceksiniz.

Bitget’e Üye Olmak İçin Tıklayınız!

Bitget Hesap Oluşturma

Açılan Hesap Oluştur penceresi karşınıza eğer İngilizce çıkarsa Türkçe dil seçeneğini seçebilirsiniz. Emailimizi ve şifremizi 2 kere gerekli kutucuklara doldurup “Şimdi Kaydolun” butonuna basıyoruz.

Bizlerin robot mu yoksa insan mı olduğunu test eden YapBoz‘u tamamlıyoruz ve e-mail hesabımıza gelen 6 haneli kodu açılan pencerede gerekli kutulara dolduruyoruz. Böylelikle üyeliğimiz gerçekleşmiş bulunmakta.,

Bitget Borsası Ana Sayfa

Ekranın sağ üst kısmında dilediğiniz dili ve para birimini seçebileceğiniz sekme ile Varlıklarınıza ve Kişisel Ayarlar ile Hesap Bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Ekranın sol üst kısmında sırasıyla Vadeli İşlemler, Spot, Copy Trade, Launchpad, Ödül Merkezi ve Destek bulunuyor.

Bitget Vadeli İşlemler

Dilerseniz Vadeli İşlemler ile ilgili herhangi bir kayıp yaşamadan deneme de yapabileceğiniz Bitget borsası yukarıda da belirttiğimiz gibi Türev ticarette oldukça sık kullanılıyor. Tabi ki türev ve kaldıraçlı işlemler profesyonellik, piyasa takibi ve tecrübe gerektirir. Yüksek kazanç vaad ettiği gibi ciddi kayıplara da sebebiyet verebilir. Sizler de deneme ekranında kendinizi geliştirebilir ve tecrübe edinebilirsiniz.

Vadeli işlemlerde dilerseniz  USDT dilerseniz Coin seçeneği ile işlem yapabilirsiniz. Farkı ise birinde ortaya USDT koyarsınız diğerinde elinizde var olan coini. Vadeli İşlemlerde fiziki coin satın almaz sadece kontrat alır satarsınız.

Bir coinin değerinin artacağını tahmin ediyor ve kazanmak istiyorsanız Long – Uzun pozisyon açarsınız. Aksi durumu yani coinin değerinin düşeceğini düşünüyorsanız short – kısa poziyson açarsınız. Vadeli işlemleri cazibeli kılan iki etken var. Birincisi insanların düşüşlerden de para kazanabilmesidir. Piyasanın kötü gidişatını hissederseniz short pozisyon açarsınız ve düşüşten para kazanırsınız. Diğer etken de insanların kazançlarını katlamalarına yarayan kaldıraç oranlarıdır. Kaldıraçlı işlemler ile kazancınızın yüzdesi kaldıraç oranınız ile çarpılır.

Örneğin bir long işlem açtınız ve %3 değerlendi. Kaldıraç oranınızın 10 katı ise 10 x 3%= 30% kazanmış olursunuz. Ancak tersi durumlarda da kazancınız gibi kayıplarınız da katlanabilir. Kapitali sıfırlama anlamına gelen Likit olma – tasfiye kavramını sıkça duymamızın sebebi budur. 50 kaldıraç ile bir işleme girip %2 zarar ederseniz işleminiz otomatikten kapanır ve tüm paranızı kaybedersiniz.

Bitget Spot Ticaret

Spot ticarette coinlerin alım ve satımını yaparsınız. Dilediğiniz coini dilediğiniz fiyata alıp satabilirsiniz. Tüm işlemler ve emirler gözünüzün önünde gerçekleşir ve anlık grafikler ile hızlı al sat yapabilirsiniz. Bu noktada borsaları birbirinden ayıran en önemli özellik ise ticaret hacmidir. Bitget borsasında yüksek hacim sayesinde emirleriniz kısa sürede gerçekleşir.

Ekranın sol bölümünde spot ticarette yer alan tokenleri seçebilir, favori listenizi oluşturabilirsiniz. Hatta sürekli kripto parada kalmak ve fiyat artışlarında stabil coinler (USDT vb.) kalmak istemiyorsanız coinleri BTC veya ETH paritesinde alıp satabilirsiniz.

Ekranın orta bölümünde seçtiğiniz coinin dakikalık, saatlik, günlük grafiklerini inceleyebilir ve indikatörleri çağırıp, grafik üzerinde çizimler gerçekleştirip teknik analizini yapabilirsiniz.  Ekranın sağ bölümünde ise diğer kullanıcıların bekleyen emirlerini ve gerçekleşen emirleri takip edebilirsiniz.

Bitget Copy Trade Nedir?

Borsaların birbirinden esinlendiği bu yeni olguda kripto para fenomenleri veya ünlü trader’ların işlemlerini robotlar sizin yerinize taklit ediyor. Dilediğiniz trader’ı takip ediyorsunuz, dilediğiniz miktarı hatta işlem çiftlerini seçiyorsunuz ve robot sizin yerinize trader alım veya satım yaptıkça işlemleri gerçekleştiriyor.

Seçtiğiniz trader’ın sayfasına gidip yaptığı işlemleri ve işlemlerin istatistiği sonuçlarını takip edebilirsiniz. Sizler uykunuzdayken sizin yerinize paranızı çalıştıran birilerinin olması oldukça cazip.

Bitget Launchpad ve Bilet Dağıtım Koşulları

Her borsada IEO – Initial Exchange Offering; kaba tabirle Borsadan Ön Teklif gibi Türkçeye çevrilebilen bir uygulama bulunmaktadır. Coinler piyasaya çıkmadan yatırım toplamak, kendilerini geliştirmek ve güçlenmek için tokenlerini belli şartlarla merkezi veya merkezi olmayan platformlardan ön satışa çıkarırlar. Bu ön satışların borsa tarafından gerçekleştirilenlerine IEO denir.

Borsalar trader’larını ve yeni yatırımcıları çekmek için ön satış kampanyaları düzenlerler. Bitget borsası da yeni başladığı bu uygulama ile hem ön satış fırsatlarından faydalandırmak hem de yeni yatırımcılara cazibe merkezi olmak istiyor.

Ancak her borsanın veya merkeziyetsiz uygulamanın (dApp) olduğu gibi belli üyelik sınıflandırma şartları bulunur. Bunlara VIP üyelik denir.

Bitget LaunchPad Katılım Süreci

Launchpad projesi açıklandığında öncelikle katılım süreci içerisinde başvurusunu gerçekleştirmiş olmalısınız. Ön satış dağıtımları çekilişle belirlenir ve her üye VIP seviyesine göre belli bir bilet adedi kazanır. Biletleriniz çoğaldıkça kazanma şansınızın arttığı bu çekilişlere katılmak oldukça önemlidir. Ön satış listelenmelerinde büyük bir talep oluşur ve 10-20 katı gibi değerlerde token değerlenip para kazanabilirsiniz.

Kayıtlı kullanıcılar, günlük ortalama tutma miktarlarına göre varlık tutabilir ve piyango bileti kazanır. Günlük ortalama varlıkları hesaplamak için her gün rastgele bir zamanda kullanıcı varlıklarının (Spot ve Vadeli İşlemler hesabı) anlık görüntüsü alınır.

Ayrıca extra olarak spot cüzdanlarınızda işlem yaptıkça 10 adede kadar bonus bilet kazanabilirsiniz.

Çekiliş sonuçları ön satış platformundan takip edilebilecek.

Çekilişte kazanamazsanız bile Onur Ödülü altında herkese ön satış tokeni toplam bilet adedi bölü elinizdeki bilet adedi oranında dağıtılıyor.

Unutmamak gerekir ki her borsa için elzem olan KYC – Know Your Customer – Müşterini Tanı adımlarını tamamlamanızı şiddetle öneririz. Aksi halde Launchpad ve giveaway’lere katılamazsınız, para çekemezsiniz.

Listeleme Öncesi Coin Yatırma Bonusları

Diğer platformlardan ön satışlar veya spot piyasadan aldığınız coinleri; Bitget borsasında yeni listelenme öncesi getirirseniz ekstra bonus kazanabilirsiniz. Kampanya koşulları gereği belli bir miktar değerinde belirli coini yatıran kullanıcılar, toplam ödül havuzunu orantılı olarak paylaşabilirler. Her kullanıcı tarafından alınan ödüller, etkinlik süresi boyunca bireysel para yatırma tutarının büyüklüğü ile orantılı olacak şekilde pay edilir.

Gönderim Komisyon Oranları ve Masraflar

Kripto Para gönderim komisyon ve minimum gönderim ücretlerini de görebileceğiniz basit bir menüye sahip. Coinleri tek tek gezmek zorunda değilsiniz.

Güvenlik, Destek ve Yardım

Para çekim veya yatırmada her hangi bir sıkıntı olmayacak borsa üstün güvenlik önlemleri ile korunmaktadır. Dünya lideri güvenlik sağlayıcıları tarafından desteklenen SSL Labs’ten 12 A+ derecelendirmesine sahip tek borsa olma özelliğini taşımaktadır. Ayrıca aksaklık veya kaza gibi durumlar için sıcak ve soğuk olarak cüzdanlar pay edilmiştir.

Ayrıca VIP üyelere 1’e1 destek sunan platform aynı zamanda 7/24 canlı desteğe sahiptır. Çekim-alım süreleri ay yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir.

Herkese Bol Sağlıklı, Güveli ve Kazançlı Günler Dileriz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.