Aleo Testnet Rehberi


0

Son dönemde Ethereum ve Layer-2 hype devam ederken. Blockchaindeki gelişmeler sakinde olsa yoluna devam ediyor. Aleo projesi de kendi başına blokzincir ve çeşitli özelliklerle testnet süreçlerini tamamlamaya yaklaştı. Önümüzdeki süreçte zKEVM ve zkVM arasında büyük bir rekabet olacak. Bunun başında Aleo projesi geliyor. Yaklaşık 298 Milyon dolarlık fon toplayan proje’nin basit bir kaç işlemini yapacağız.

Kendi cüzdanlarını ve ağlarını test etme fırsatımız varken bunu es geçelim istemedik. Yapacağımız işlemler oldukça basit.

İlk olarak BURADAN Aleo’nun cüzdanı olan LEO Wallet indiriyoruz. Cüzdan kelimelerimizi bir yere not ediyoruz.

Test tokenleri almak için iki farklı yol mevcut. Birinci yol diğer tüm ağlardan farklı olarak, cüzdan içinde Musluk simgesine basıyoruz ve gelen karekodu telefonumuza okutup SMS atıyoruz. (Bazı operatörlerde ücret kesebilir)

Diğer token isteme işlemi ise; BURADAN discord kanallarına katılıyoruz.

Faucet kanalına gidiyoruzz ve

/sendcredits aleocüzdanadresiniz.

Şeklinde test token talep edebilirsiniz.

Cüzdan ve test token işlerini hallettikten sonra, test için puan alacağımız siteye BURADAN ulaşıyoruz. Metamask cüzdanınızı ve Leo Wallet cüzdanınızı bağlıyorsunuz. Sepoila ETH ağından Aleo ağına test tokeni gönderiyoruz. Her işlem için 1000 puan kazanıyoruz. Hergün bir işlem yapılmasına izin veriyor.

Puanlar ise;

ETH’dan ALEO gönderim 1000 Puan

ALEO’dan ETH gönderim 2000 Puan.

Son olarak da Aleo ekibinin başlattığı Zealy etkinliği var. Oraya da bir göz atın. Rehberi hazırladığım sırada görevleri tamamlanmıştı. Yenilediklerinde bilgi veririz. BURADAN zealy görevlerine ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.