Fhenix Testnet Rehberi


0

Fhenix , gelişmiş homophoric şifreleme (FHE) teknolojisini kullanan ilk özel blockchaindir. Fhenix geliştirme ekibi, kendi EMV akıllı sözleşme şifreleme yeteneğini uygulayarak, şifreli veriler üzerinde şifre çözmeye gerek kalmadan hesaplamaların yapılmasına olanak tanıyor.

Fenix’in özellikleri:

Fhenix, geliştiricilere kişisel verileri koruma ve şifreli hesaplamalar yapma konusunda öncü teknoloji sunarak Web3 endüstrisi için geniş bir yelpazede yeni ve temel ürünler oluşturmalarına olanak tanır. Ayrıca projeye özgü olan Fhenix’in modüler tasarımı, kullanıcıların hassas verileri tüm veri seviyelerinde halka açık blok zincirlere yerleştirmesine olanak tanıyor.

Projenin teknik bileşeni hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız belgelerini inceleyebilirsiniz .

Proje, Eylül 2023’te Multicoin Capital ve Collider Venture liderliğindeki 7 milyon dolarlık yatırım topladı , Robot Ventures, Hack VC, Bankless Venture ve diğer fonlar da bu finansman turuna katıldı.

Fhenix Dev Net Ağını Metamask’a Ekleme

Metamask cüzdanımıza Ağ Ekle diyoruz. Açılan sayfada alt bölümden Manuel olarak ağ ekle seçeneğine basıyoruz. Karşımıza gelen bölüme aşağıdaki parametreleri girerek ağı ekliyoruz.

Ağ adıFhenix DevNet
Yeni RPC URL adresihttps://fhenode.fhenix.io/new/evm
Zincir Kimliği5432
Para Birimi SembolütFHE
Blok Gezgini URL Adresihttps://demoexplorer.fhenix.io/

Fhenix Faucet

BURADAN platforma gidiyoruz.

Cüzdanımzı bağladıktan sonra “Get Token” diyerek faucetten token talep ediyoruz.

Cüzdanınıza tokenler gelene kadar bekleyin, bazen uzun sürebiliyor.

Test tokenlerimiz geldikten sonra, hem şifreli hemde şifresiz olarak token gönderimi gerçekleştireceğiz.

Öncelikle Encryption On seçeneğine getiyoruz. Sonrasında Mint 10 Tokens tuşuna basıyoruz ve cüzdanımıza gelen bildirimleri onaylıyoruz.

Farklı cüzdan adreslerine şifreleme açıkken token gönderilimi gerçekleştiriyoruz. Bu adımı birkaç kere yaptıktan sonra; BURADAN discord kanallarına giriyoruz. Feedback kanallarına Cüzdan adresiniz ve yukarıdaki görsel gibi yaptığınız işlemleri gösterir ekran resmi ile birlikte paylaşıyoruz.

Şimdilik işlemler bu kadar.. Sistem devnet olduğu için ara ara metamask bağlantı sorunu ve test tokeni gelme sorunu olabiliyor. Bu durumlarda sonradan tekrar deneyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.