Airdrop Nedir?


0

Airdrop, kripto para piyasasında reklam ve promosyon çalışmaları kapsamında tokenların ücretsiz dağıtılmasıdır. Projeler genellikle ilk çıkış yaptıkları dönemde veya bir revizyon ve ürün tanıtımı sırasında airdrop yaparlar.

Projelerin airdrop yapmasının amacı, proje ve token tanıtımının yanı sıra sosyal medya çalışmalarıdır. Airdrop dağıtımına katılım şartlarında projenin sosyal medya hesaplarının takip edilmesi ve duyurularının sosyal medyada yayılması şeklinde olmaktadır. İyi bir proje airdrop yapacak ise genellikle şartları sağlayanlar arasında çekiliş de yapmaktadır.

Bazen kripto borsaları da müşterilerini ödüllendirmek ve daha çok müşteri kazanmak için airdrop çalışmaları yapmaktadır. Ayrıca cüzdan uygulamaları gibi çeşitli firmalar da airdrop ile tanıtım çalışmalarına katılmaktadır.

Airdrop nasıl katılınır?

Eğer yeni üretilen bir tokenın airdrop dağıtımına katılmak istiyorsanız ilk önce bir sıcak cüzdan sahibi olmanız gerekmektedir. Eğer henüz bir cüzdanınız yok ise Metamask kurulumu videomuzu izleyerek siz de çok basit bir şekilde cüzdanınızı oluşturarak airdroplara katılabilirsiniz. Sosyal medyada çeşitli kaynaklar sürekli olarak airdrop tanıtımları yapmakla beraber, coinmarketcap gibi sitelerin bünyesinde de airdroplar yapılmaktadır. Coinmarketcap Airdrop katılım kılavuzumu okuyarak rahatça bedava token toplamaya başlayabilirsiniz. Borsaların ödüllerini kazanmak istiyorsanız, borsa üyelikleri ile talep ettikleri şartları sağlayarak airdroplarına katılabilirsiniz. Sürekli olarak sosyal medyada aktif olarak airdrop haberlerini kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Bu arada söylemekte yarar var, her airdrop size kazanç sağlamaz çünkü bazı projeler airdrop yapmasına rağmen çıkış gerçekleştirememektedir. Fakat her ihtimale karşı airdroplara katılmak avantajlıdır çünkü fiyatının ne olacağı, hangi seviyeye çıkacağı belli olmayan tokenların ücretsiz alınması her zaman için cazip bir seçenektir. Fakat bazen cüzdanınıza sizden habersiz scam token gönderebilirler, tokenları etherscan veya bscscan araştırması ile kontrol etmeyi ve cüzdanınızı bilinmeyen sitelere bağlamak konusunda dikkatli olmayı unutmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.