AI Yapay Zeka Coinleri ve RWA Real-World Assets Altcoin Sepeti


0

Bu Coinler Milyoner Yapacak – 100X Roket Altcoin Sepeti | AI Yapay Zeka ve RWA Coinleri

2023 Fırsat Altcoin Sepeti, 100x Coin Analiz, Kripto Para Tavsiyeleri ve Önerileri

Son zamanlarda harika analiz videoları çektik ve hatta yaşanan önemli haberlerin etkisini de anlık olarak sizle paylaştık. Piyasanın nabzını tutmaya ve sağlam tradelerle para kazanmaya tüm hızımızla devam ediyoruz. Bu sırada hazır market biraz hareketlenmişken de, roketlerin bol olacağı potansiyelli bir sepet videosu hazırlamak istedik.

Bu yazımızda ve youtube kanalımızda; 2023’ün en hype trendleri, Yapay zeka ve Arbitrum coinleri ile birlikte, tahminen şu ana kadar hiç duymamış olduğunuz bir varlık sınıfından da bahsedeceğiz. Real World Asset’ler! Türkçeye Gerçek Dünya Varlıkları olarak çevirebiliriz. RWA (ArDabılyuEy) Coinler; banka iflasları ve varlıklarda yaşanan ve yaşanacak olası krizlerin, şuan kurtarıcısı olarak görülüyorlar, yani potansiyelleri çok yüksek! O yüzden ilk bizden duyun istedik. Haydi artık ateşi yakalım ve ilk projemiz ile başlayalım!

MakerDAO MKR Coin Analiz

MakerDAO; merkeziyetsiz stabil coin DAI’nın ihraçcısıdır. DAI stabil coini herhangi bir bireye veya kuruma ait değildir, bu nedenle Defi ekosisteminde çok önemli bir yere sahiptir. Son zamanlarda gündemi oldukça meşgul eden USDC krizi ve ara ara hortlayan diğer stablecoinlerle ilgili sıkıntılarda, akla her zaman ilk başta DAI gelir. Maker da bu sebeple her zaman popülaritesini korumaya devam ediyor.

İşte MakerDAO’nun RWA performans raporu:

Maker DAO’nun kendi twitter hesabında 24 şubatta yayınladığı analiz raporlarında (burada resmi aç) 681milyon$’dan fazla RWA varlığa sahip olduğunu görebiliyoruz. Bunun 500 milyon$’lık bölümü ek kazanç sağlamak adına ABD hazine tahvillerine yatırılmış diyebiliriz. 

Bu arada MKR için özellikle bir paylaşım yapmış ve fiyatın yukarı doğru tırmanabileceğini söylemiştik! Çok değil ocak ayında telegram kanalımızda; MKR’da kırılım gelebilir dediğimizde, fiyatı daha 550$’ın altındaydı ve söyledikten sadece 1 ay sonra 820 dolar seviyesine kadar tırmandı. Gruptaki arkadaşlarla birlikte spot alım dışında, kaldıraçlı longlayarak da çok güzel kar yaptık. Hatta sonrasında MKR 950 dolara kadar da çıktı.

Geçtiğimiz hafta Kucoine açılan dava, USDC unpeg olayı ve FED’in daha fazla faiz arttırımına gidebiliriz açıklamalarıyla marketle beraber gerileyen MKR coin; 860 dolar seviyelerinden, kritik desteği olan 610 dolara kadar düştü. Ardından FED’in piyasaya güven vermesiyle birlikte, büyük bir hızla 3 günde %65 yükseldi ve videoyu hazırladığımız şuanda … dolar seviyelerinde. Potansiyelini bildiğimiz için; bu düşüş ve artış bize yine ekstra para kazandırmış oldu. Bu arada Maker için 880 dolar önemli bir dirençti; kalıcı olması durumunda yolu çok uzun diyebiliriz. Hiç bilmeyenler için MKR’ın fiyatı ilk görüşte yüksek gelmiş olabilir, ama token arzı SADECE 1 MİLYON ADET ile sınırlı!! MKR tokenin arkasında sağlam bir yapı ve teknoloji var.

Centrifuge CFG Coin Analiz

Sıradaki projemiz Centrifuge! Centrifuge, faturalar, emlak ve telif hakları gibi gerçek dünya varlıkları ile DeFi arasında köprü kurar. Borçlular, gerçek dünyadaki varlıklarını bankalar veya diğer aracılar olmadan finanse edebilir ve likiditenin herkese açık olması koşuluyla, yatırımcılar getiri artı CFG ödülleri alırlar. Ekranda görüyorsunuz; Centrifuge kendi teknolojisi için zaten biraz önce anlattığımız Maker ile çalışıyorlar. Hatta sadece maker değil; AAVE, Polkadot ve Ethereum diye liste devam ediyor.

Centrifuge’de 155 milyon dolar değerinde RWA varlık, platform ve DEFI protokollerinde kilitlenmiş durumda. Centrifuge üzerinden; hem Ethereum protokollerini kullanabilir hem de Polkadot üzerinde işlem yapabiliriz. Gördüğünüz varlıkların bir kısmı, Amerikadaki Emlak, Fin-tech gibi start-up ve kuruluşların fon bulması için kurulmuş havuzlar. Bu da Blokzincir üzerinde işlemlerin ne kadar şeffaf olduğunu görmemizi sağlıyor. Bu alanda bir kez daha blokzincirin gücüne ve şeffaflığına şahit oluyoruz. 

Hatırlayanlar olacaktır; Centrifuge’ün tokeni olan CFG, coinlist borsasında ön satış yapmıştı. Coinlist’in ön satış ününü, muhakkak Casper ve Mina’dan biliyorsunuzdur. Ama şunu belirtmek istiyorum; centrifuge bugüne kadar hala beklenen büyük patlamasını yapamadı. Toplam token arzı 430 milyon ve neredeyse tamamına yakını piyasada. CFG’nin ATH seviyesi bile 2 dolar civarında ve bize göre çok az! Hatta şuana kadar OKX, Kraken ve Gate dışında çok büyük borsalarda da listelenmediler. Hem RWA hype’ı hem de kendi potansiyeliyle birlikte sepetlerimizde bulundurmakta fayda var.

Reserve Rights RWA Coin Analiz

Reserve rights; stabil coinlerin gündelik hayatımızda kullanımını arttırmak ve kolaylaştırmak için oluşturulmuş ve buna özel rezerv havuzu bulunan bir proje. Protokolün hedefi; oluşturduğu merkeziyetsiz stabil coin ile kripto paraları gündelik hayatımıza entegre etmek. Ayrıca kullanıcı portföyünü arttırmak için projenin mobil uygulaması da var. Yatırımcıları arasında Coinbase, Arrington XRP Capital ve BlockTower gibi dev firmalar bulunuyor.

Ethereum tabanlı RSR tokenin toplam arzı 100 milyar ve 43 milyarı piyasada dolaşımda. Rakamlara ve projenin yapısına baktığımızda ilk anda aklımıza Ripple yani XRP geliyor. XRP’nin 36 cent olduğunu düşünürsek ilerleyen dönemde büyük sıçrayış yapabilir. Ayrıca şuan zaten; 0,003 dolarda ve kendi ATH seviyesinden 30x aşağıda. Bu arada RWA coinlerin tamamını gözünüzün önünde tutun ve listenize tek tek ekleyin. Zaten biz de fırsat buldukça kalanları incelemeye devam ederiz.

Yapay zeka coinlerine geçmeden önce; bizim de çok uzun zamandır takibimizde olan ve aktif yatırıma devam ettiğimiz bir projeyle devam etmek istiyoruz. DYDX!!

DYDX Coin Analiz

DYDX; daha yolun çok başında ve potansiyelinin çok çok altında! Bunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz çünkü daha önce de bundan bahsettik ve yüzümüzü hiç kara çıkarmadı. Aralığın sonunda çektiğimiz videoda, dydx coinden uzun uzun bahsetmiştik, hatta; biz de videoda, o günkü fiyatıyla 1.20$ seviyesinden 1000 adet DYDX’i canlı canlı almıştık. Videoyu çektikten sonra hızla artmaya başladı vee; 2 ay gibi kısa bir sürede tam 3.50$ ‘a çıktı. Böylece bizim de videoda yaptığımız yatırım 3x yapmış oldu. Tabiki bizi takip edip, videoyu izleyen ve birlikte alım yapanlar da güzel paralar kazandılar. Sonrasında markette yaşanan büyük düşüşlere ve ağır kayıplara rağmen; dydx çok büyük bir düşüş yaşamadı ve şuanda bile eski videodaki fiyatın 2 katına yakın durumda. (miniminicik nefes) Ama bu seviyeler DYDX’in potansiyelinin aslında çok altında; neden??

Bilmeyen yoktur ama; DYDX, dydx borsasının tokeni ve kısa bir zaman sonra platform kendi ağına taşınacak. Ayrıca dydx şuan bir Ethereum L2 ağı fakat bu yılın son çeyreğinde kendi ağlarına taşınmayı planlıyorlar. Bu arada dydx borsasıyla ilgili kanalda güzel videolarımız var; biz de zaten bir çok majör coinde işlemlerimizi dydx üzerinden yapıyoruz. Merkeziyetsiz bir şekilde kendi cüzdanınızla, paranızı borsalara emanet etmeden özgürce trade atabiliyorsunuz. Ayrıca 100bin dolar hacim altında işlem ücreti YOK! üzerine çıktığınızdaysa, harcadığınız fee’lere karşılık dydx coin kazanıyorsunuz. Yani win-win bir durum oluyor, ekstra dydx yatırımı da yapmış oluyoruz. Buraya indirimli kayıt linkini de bırakıyorum, direk %5 karla başlarsınız.

DYDX coin konusunda ilk gün de söylediklerimizde hala aynı düşüncedeyiz; merkeziyetsizliğin önemi arttıkça dydx büyümeye devam edecek ve fiyatı da artacaktır. Coin arzı 1 milyar ile sınırlı; büyüme devam ettikçe, sınırlı arzdaki coin fiyatı da katlanarak artacaktır. Zaten ATH seviyesinin 27 dolar olması bile; size potansiyelini anlamakta yardımcı olacaktır.

DYDX coini; geleceğe yapılacak sağlam yatırım kategorisinde inceledikten sonra, şimdi; 2023 ‘ün en büyük trendlerinin başında gelen YAPAY ZEKA konusuna geçelim!! ChatGPT ile kar topu gibi büyüyen sektör, hızla gelişmeye devam ediyor. Bu klastaki ilk yapay zeka projemiz; SingularityNet ve ekosistemindeki baş aktör olan SingularityDAO!!

SingularityNet AGIX Coin Analiz

Şuan yapay zeka denildiğinde en çok adı geçen projelerin başında gelen, Singularity; blokzincir aracılığıyla erişilebilen açık ve merkeziyetsiz bir yapay zeka hizmetleri ağıdır. Geliştiriciler, hizmetlerini internet bağlantısı olan herkes tarafından kullanılabilecekleri SingularityNET ağında yayınlar. Yapay zeka’nın trend olmasıyla Singularity ekosistemi büyümeye başladı. Ekosistemin önemli parçalarından biri de; SingularityDAO!

SingularityNet’in coini olan AGIX aslında ilk çıkış 2018 senesine dayanıyor fakat yapay zeka’nın 2023’te hype olmasıyla anca adından söz ettirebildi. Singularity Launchpad bölümünde; ister AGIX isterseniz de SDAO stake ederek, ön satışlara katılabiliyorsunuz.

SingularityDAO SDAO Coin Analiz

Singularity; yapay zekayı Defi ile birleştirmeyi başarmış bir proje. AI tabanlı sinyaller ve algoritmalar aracılığıyla dinamik yönetilen varlıklarla getiriyi en üst seviyede tutar. Singularity DAO’yu rakiplerinden ayıran en büyük özelliklerinden biri ayrıca bir Ön Satış platformu olmaları.

Launchpad platformunda Yapay Zeka projelerinin ön satışları yapılıyor. Hatta en son şuan; DAO Makerda da satılan Rejuve AI ön satışı var. Oradan alamayanlar burada şanslarını deneyebiliyorlar. Ayrıca sırada iki adet ön satışın yapılacağını da görebiliyoruz. AGIX veya SDAO tokenlarından istediğini stake ederek; hem ön satışlara katılabiliyor hem de pasif gelir fırsatı veriyor.

SDAO tokenin arzı 100 milyon ile sınırlı ve ATH seviyesi 6 dolardan fazla! Marketin yukarı yönlü hareket etmesiyle, ön satışlar ve dolayısıyla da ön satış platformları 2021’de olduğu gibi tekrar değerli olacaktır. Bu sebeple SDAO yakın takibimizde olacak! SDAO token Ethereum ve BNB ağında bir çok borsada listelenmiş durumda, sıradaki AI projesi; CryptoGPT!!

CryptoGPT GPT Coin Analiz

CryptoGPT; Yapay zekayı kripto ile birleştiren ilk projelerinden biri. GPT token; kısa bir süre önce, önemli ön satış platformlarının başında gelen, DAO Maker’dan satıldı ve geçtiğimiz hafta bir çok borsada aynı anda listelendi. Listelenmesinin ardından ön satış fıyatının 20 katına kadar yükselerek erken yatırımcılarını sevindirdi. Hem de o gün piyasa silvergate ve silicon valley iflas haberiyle sarsılmış durumdaydı ve BTC19600 dolar seviyelerindeydi. Ayrıca telegram kanalımızda GPT fiyatının 0.04 altına inmesi halinde alım yapacağımızı söylemiştik, öyle de yaptık. Ön satış haricinde bizle beraber spottan alanlar bile şu anda 50% oranında kazanmış oldular.

GPT şuan 0,061 dolar olsa da; ayı sezonunda çıkış yaptığı için bizim görüşümüze göre tam potansiyelini gösteremedi bile. Bu aslında iyi bir şey çünkü, boğa zamanındaki olası yükselişleri çok daha keskin olacaktır.

Bu arada sadece CryptoGPT değil; (mini nefes) Twitter ve telegramda; tüm ön satışların bilgileriyle birlikte, başvuru linklerini paylaşıyoruz hatta projelerle ilgili kendi yorumumuzu ve analizlerimizi de yapıyoruz. Yeni çıkan projelerin erken yatırımcısı olmak istiyorsanız; muhakkak telegram ve twitter hesaplarımızı takip edin. Ön satışlarda çok güzel paralar kazanıyoruz. Sıradaki projemiz; Artificial Liquid intelligence yani ALI token

Artificial Liquid Intelligence ALI Coin Analiz

Blokzincir teknolojisi kullanarak; yapay zeka ve insanlar arasındaki etkileşimi güçlendiren protokol, kendi metaverse’ü ile bunu pekiştirecek. Projenin adını ürettiği ilk akıllı NFT yani iNFT’yi açık arttırmada 478.800 dolara satarken duymuştuk. Proje geçtiğimiz günlerde dünyada bir ilk olarak yazıları karakter iNFT’lere dönüştüren CharacterGPT robotunu tanıttı. Alethea AI; aralarında Binance, Multicoin Capital, Gemini, Dapper Labs gibi dev firmalara özel satış turlarında toplam 31,4 milyon dolar toplamayı başardı.

Ayrıca ALI tokenin şuan ön satış fiyatının bir tık bile altında olduğunu belirtelim. Toplam arzı 10 milyar adet olan tokenin 3,5 milyarı dolaşımda yer alıyor ve fiyatı 0,052 dolar seviyelerinde. Henüz Binance, Coinbase gibi dev borsalarda yer almayan token boğa sezonuna tam olarak girmemizin ardından listeleme haberlerini de göreceğimizi düşünüyorum. Bu arada çok soruyorsunuz şimdiden söyliyim; videodaki coinlerin hepsini MEXC borsasında bulabilirsiniz. Buraya indirimli link ekliyorum. Girin kaydolun. Tüm avantajlardan da yararlanacaksınız. Ve son olarak Arbitrum ağından bir proje; FactorDAO

FactorDAO FCTR Coin Analiz

Takip edenler bilir; yakın zaman önce Arbitrum ağındaki projelerin bir çoğunu videoda incelemiştik ve bize göre en önemli gördüklerimizi detaylıca anlatmıştık. Video işte bu; linki yukarıya ekliyorum. Anlattığımız projelerin hepsi ileride çok değerli olacak. Arbitrum ağındaki değer verdiğimiz projelerin başında da FactorDAO geliyor. Factor, temel DeFi ürünlerini ve likiditeyi bir araya getirmek için ara katman altyapısı sağlayarak zincir üstü varlık yönetiminde devrim yaratıyor. Platform; protokollere, hazinelere ve bireylere güçlü finansal araçlar oluşturma ve yönetme araçları sağlar.

Projenin tokeni olan FCTR; şubat ayının sonunda Camelot DEX’te ön satışı  yapıldı ve 0.75 dolar seviyelerinde satıldı. Şuan gördüğünüz gibi ön satış fiyatının altında 45 cent seviyelerinde. Acele etmenize gerek yok; fiyatın oturmasını bekleybilirsiniz veya kademe kademe alarak acele etmemiş olursunuz. Bu yazımızda Factor’e yer verdik ama Arbitrum ağında çok değerli projeler gelmeye devam. Söylediğim gibi bir kısmını Arbitrum Ağındaki Altcoinler videomuzda göstermiştik.

Özellikle testnet ve ön satış süreçlerinden başlayarak projelere erkenden dahil oluyor ve yatırım fırsatlarını yakalıyoruz. Fiyatı tavan yapmadan bu projelerde yerinizi almak için bizleri twitter ve telegram kanalımızdan da takip etmeyi unutmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.