XRP Defter Geliştiricileri, Blockchain’in Kullanım Durumlarını Genişletmek İçin Yeni Çapraz Zincir Köprü Önerisini Açıkladı


0

XRP Ledger (XRPL) geliştiricileri, blok zincirinin işlevselliğini artıracağını söyledikleri zincirler arası köprü için yeni bir teklif açıkladılar.

Ripple yazılım mühendisi Mayukha Vadari, GitHub teklifini yayınladı ve Twitter’da bağlantı verdi.

Zincirler arası köprüler, iki farklı zincir arasında kripto varlıklarının transferini işlevsel olarak sağlamak için tasarlanmıştır.

Vadari’yi açıklıyor,

“Bir köprü, iki defter arasında varlık alışverişi yapmaz. Bunun yerine, varlıkları bir defterde kilitler (“kilitleme zinciri”) ve bu varlıkları başka bir zincirde (“veren zincir”) sarılmış varlıklarla temsil eder. Akılda tutulması gereken iyi bir model, sonsuz miktarda sarılmış varlık arzına sahip bir kutudur.

Kilitleme zincirinden kutuya bir varlık koymak, verme zincirine sarılmış bir varlığı serbest bırakacaktır. Veren zincirden sarılmış bir varlığı kutuya geri koymak, mevcut kilitleme zinciri varlıklarından birini tekrar kilitleme zincirine bırakacaktır. Varlıkları kutuya sokmanın veya kutudan çıkarmanın başka bir yolu yoktur. Kutunun sarılmış varlıkların “bitmesinin” hiçbir yolu olmadığını unutmayın – sonsuz bir kaynağı vardır.”

Ripple’da strateji ve operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısı Emi Yoshikawa, teklifin “XRPL için potansiyel kullanım alanlarını önemli ölçüde genişleteceğini” söyledi.

XRP, yazı yazılırken 0,387 dolar değerinde. Piyasa değerine göre 6. sıradaki kripto varlık, son 24 saatte yaklaşık %1,5 ve son yedi günde %3’ten fazla düştü.

XRP, Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,40 dolardan %88,5’ten fazla düştü.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.