Arbitrum Yeni Bir Dönüm Noktasına Ulaştı, Günlük İşlemlerde Ethereum’u (ETH) Geçti


0

Roll-up ölçekleme çözümü Arbitrum, bu hafta ilk kez günlük işlemler açısından Ethereum’u (ETH) geride bıraktı.

Blockchain araştırma aracı Dune Analytics’ten alınan veriler, Arbitrum’un Salı günü Ethereum’un 1.084 milyondan fazla günlük 1.1 milyondan fazla işlem gerçekleştirdiğini gösteriyor.

Arbitrum ekibi dönüm noktasını Twitter’da kutladı.

“Arbitrum One, ilk kez Ethereum’dan daha fazla işlem gerçekleştirdi. Bu, ekibimiz ve Arbinauts tarafından elde edilen çok büyük bir kilometre taşıdır. Topluluk olarak uzun bir yol kat ettik ve bizimle birlikte olduğunuz için minnettarız! Ethereum’u ölçeklendirme görevimiz devam ediyor!”

Arbitrum’un henüz bir jetonu yok. Merkezi olmayan finans veri izleyicisi DeFi Llama’ya göre, projenin toplam kilitli değeri (TVL) Ağustos 2021’de sıfırdan bu yazı yazılırken 1,92 milyar dolara fırladı. Şu anda TVL açısından 29,11 milyar dolarla Ethereum, 5,29 milyar dolarla Tron (TRX) ve 4,95 milyar dolarla Binance Smart Chain’in (BSC) ardından dördüncü sırada yer alan zincir.

Bir blok zincirinin TVL’si, akıllı sözleşmelerinde tutulan toplam sermayeyi temsil eder ve ağa kilitlenen teminat miktarının varlıkların mevcut değeri ile çarpılmasıyla hesaplanır.

Dune’a göre Arbitrum, ay başında yaklaşık 60.000 olan aktif adres sayısının 20 Şubat’ta yaklaşık 118.000’e çıkarak son zamanlarda patladığına da tanık oldu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.