Visa Yöneticisi, Son Raporlara Rağmen Ödeme Devinin Kriptodan Uzaklaşmadığını Söyledi


0

Visa’nın kripto departmanı başkanı, ABD ödeme devinin dijital para birimi çabalarını durdurduğuna dair raporları reddediyor.

Visa’nın kripto başkanı Cuy Sheffield, Twitter takipçilerine kripto sektöründeki son belirsizliğin, bu hafta başlarında bildirildiği gibi şirketi dijital para birimlerinden uzaklaşmaya sevk etmediğini söyledi .

Sheffield raporları “yanlış” olarak nitelendiriyor ve Visa’nın mevcut kripto çabalarını açıklıyor.

“Fiat giriş ve çıkış rampalarını iyileştirmek için kripto şirketleriyle ortaklık kurmaya ve istikrarlı para ödemelerini güvenli, uyumlu ve uygun bir şekilde kolaylaştırabilecek yeni ürünler oluşturmak için ürün yol haritamızda ilerlemeye devam ediyoruz.

Kripto ekosistemindeki zorluklara ve belirsizliğe rağmen, halka açık blok zincirlerinde çalışan fiat destekli dijital para birimlerinin ödemeler ekosisteminde önemli bir rol oynama potansiyeline sahip olduğu konusundaki görüşümüz değişmedi.

Bu inşa zamanı! Kripto ve ödemelerin kesiştiği noktada inşa eden herkes lütfen bize ulaşın. Sizinle çalışmak isteriz!”

Reuters, hem Visa hem de Mastercard’ın, kripto pazarlarının fiyat çöküşü ve FTX ile BlockFI’nin iflasları nedeniyle kripto şirketleriyle ortaklık planlarını duraklattığını bildirdi Reuters raporu için isimsiz kaynaklara atıfta bulundu.

Visa, kripto sektörüne girmek için şimdiden bir dizi adım attı.

Ekim ayında Visa,  bir dijital varlık takası, bir kripto cüzdanı, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) ve kullanıcıların etkileşimde bulunabileceği sanal ortamlar oluşturmak için ticari marka başvuruları yaptı .

Şirket, Avrupa, Latin Amerika ve Asya odaklı 40’tan fazla ülkedeki müşterilere kripto banka kartları sunmak için FTX ile ortaklık yaptı, ancak borsa iflas ettiğinde bu anlaşma rafa kaldırıldı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.