Uniswap Tüm Devleri Geride Bıraktı


0

Uniswap, web3 dev oyun yarışması 0xMonaco: Battle of Titans’ı kazandı.

Starkware tabanlı zincir üstü oyun ekosistemi MatchboxDAO tarafından yürütülen ve Twitch’te yayınlanan etkinlikte Ledger, Polygon, Uniswap, NEAR, Yield Guild Games, Chainlink, OKX ve Bybit gibi web3 şirketlerinden ekipler yer aldı.

Uniswap, Polygon ve güvenlik denetçileri OtterSec finale kaldı. Üçlü, hararetli çekişmeli bir finalde yarıştı ve nihai kazanan Uniswap oldu.

Geliştiriciler, her takımın arabalarının akıllı bir sözleşme olduğu, teknik yetenekleri ödüllendiren Mario Kart tarzı bir yarış oyununda yarıştı. MatchboxDAO, bunu “satranç ve pokerin” web3 versiyonu olarak tanımladı.

Polygon Labs akıllı sözleşmeler teknik lideri Daniel Gretzke, “2016’dan beri Ethereum ekosistemindeyim. Bu aslında benim böyle bir web3 oyunuyla ilk deneyimim” dedi.

Geliştirici oyunları

Oyunun kendisi yerine yalnızca zincir üzerinde varlıklara sahip web3 oyunlarına yönelik bir eğilim olsa da, 0xMonaco tamamen zincir üzerinde bir oyundur.

Takımların yarıştan önce her araba için hızlanma, mermileri, süper mermileri ateşlemek veya kalkan satın almak için kaynakları düzgün bir şekilde yönetmeyi içeren bir strateji oluşturması gerekir ve bunların her birinin maliyeti jetondur. Oyunculara oyunun başında 17.500 jeton tahsis edilir.

Rakiplerin, kodlama becerilerine ek olarak, diğer oyuncuların ne planladığını da tahmin etmesi gerekir.

Ledger’de bir blockchain araştırma ve geliştirme mühendisi olan Jonathan Giamporcaro, “Bu tür rekabetten hoşlanıyorum çünkü becerilerinizi göstermenize izin veriyor” dedi.

Yine de, geliştiricilerin kodlama kaslarını esnetmelerine izin veren tek web3 oyunu değil. Giamporcaro, The Block’a aynı zamanda bir dizi kodlama zorluğu sunan web3 oluşturucuları için bir platform olan Node Guardians’ın da hayranı olduğunu söyledi.

Uniswap’in ekibi, kazanan kodunu 0xMonaco için açık kaynak yapacağını söyledi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.