Step App Uygulaması İnceleme ve Fitfi Coin Analiz


0

Step App Uygulaması ve Fitfi Coin Analiz | Move to Earn | Kripto Para ve Altcoin Tavsiyeleri

Herkese Merhabalar!

Şuan tüm piyasadaki en büyük trend; yürüyerek, koşarak ve spor yaparak, kripto para kazanmak! Cep telefonunuza kurduğunuz uygulama sayesinde; bir yandan yürüyerek zinde kalıyor, bir yandan da bedava para kazanıyorsunuz. Kim böyle bir şeyi beğenmez ki! Hal böyle olunca; Move to Earn yani hareket et kazan projeleri ve dolaylı olarak tokenleri de çok değerlendi.

Bu yazımızda; ön satışı sonrasında muhteşem bir ilk çıkış gerçekleştiren; yeni move to earn projesi, Step App inceleyeceğiz. Proje henüz çok yeni olmasına rağmen, göze çarpan ilk avantajı, Avalanche ağında yer alacağını diyebiliriz. Herkesin dilindeki, Binance destekli Stepn için, geç kaldığınızı düşünüyorsanız, Step App projesini kesinlikle kaçırmamalısınız! İlk önce hızlıca projeyi inceleyelim, sonrasında yeni çıkacak uygulama için ilk kaydınızı oluşturmayı ve Step Fitfi tokeni inceleyeceğiz. Grafikler ile birlikte, Fitfi için nereler alım bölgesidir? Kısa-orta-uzun vadede ne kadar getiri sağlayabiliriz? hepsine birlikte bakacağız. 

Bizi takip edenler hatırlayacaktır; web sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda; STEP APP’ın şartsız ve ücretsiz ön satış başvuru ve airdrop linklerini paylaşmış, hatta videolarımızda yer vermiştik. Bunun gibi fırsatları ilk elden yakalamak için kripto.pusulafinans.com ön satış ve airdrop platformumuzu takip etmeyi unutmayın.

Kullanıcılar, Stepn benzeri bir move to earn uygulaması ararken bol roketli launchların platformu DAO Maker STEP APP’ı satışa sundu ve muhteşem bir ilk çıkış performansı yakaladılar.

Step App nedir?

FitFinance olarak ön plana çıkan Stepp App; Koşu, yürüyüş ve egzersizler yaparak token kazanmanızı sağlayan bir SocialFi yani Sosyal Finans uygulamasıdır. İster ios ister android telefonlarınızdan indirebileceğiniz Step App uygulaması ile marketten satın alacağınız, farklı özelliklere sahip NFT ayakkabılar ile yürürken, koşarken veya spor yaparken FITFI token kazanabileceksiniz. Step App ile artık attığınız her adımda, hem sağlıklı kalacak hem de bedava kripto para kazanıyor olacaksınız.

Proje lansmanı ve ön satış süreci tamamlandı. Arkasından sırasıyla bir çok borsada tokeni listelendi. Uygulamanın tokeni FITFI; geçtiğimiz gün Gate io, Bitget, Huobi, Bybit, Okex ve crypto.com gibi borsalarda listelendi ve 80 kata kadar yükseldi. Bu trendin yeni başladığını söyledik, kanalımızda daha önce yayınladığımız Move to earn ekosisteminde gelecek vaad eden projeleri de inceledik, videomuzdan sonra, Move to Earn Projeleri videomuzu da izlemenizi tavsiye ederiz.

Şuan, ilk hype sonrasında bir düşüş yaşamasına rağmen hala yaklaşık 50 kat değerli durumda. Step App projesine yatırım yapmak ve FITFI token almak istiyorsanız; Gate borsasını kullanmanızı tavsiye ediyoruz çünkü, yapacağınız alım ve satımlarda, Pusula Finans ailesine özel olarak tanımlanmış olan yüksek komisyon indiriminden yararlanacaksınız. Ayrıca Gate borsası; Pusula Finans’a özel yeni kayıt olacak kullanıcılara, 2 hafta sürecek harika bir airdrop kampanyası başlattı. Tüm bu ayrıcalıklardan yararlanacağınız, borsa kayıt linkimize, buradan ulaşabilir ve kayıt olabilirsiniz diyor ve devam ediyoruz.

Bu arada unutmamak gerekir ki, henüz Step uygulaması, kullanıma sunulmadı ve proje her gün sırasıyla yeni özelliklerini açıklayarak, beklentiyi yüksek tutuyor. Şimdi bu önemli özelliklerden bahsedelim, sonrasında tekrar grafik analize döneriz. Projenin resmi sosyal medya hesaplarında, ilk olarak token stake edileceğinden bahsettiler. Daha çok çok yeni, Step App deneme sürümü geliyor dediler. Yani asıl serüven şimdi başlıyor diyebiliriz. Hepsine tek tek bakacak ve öğrenmeniz gereken her şeyi inceleyeceğiz. Böylelikle, projeye ve uygulamaya herkesten önce dahil olmuş olacaksınız.

Hızlıca yol haritasına baktığımızda; Projenin 2022 üçüncü çeyreğinde Mainnete geçmeyi ve NFT marketini açmayı planladıklarını görüyoruz ki, bu mobil uygulamanın devreye gireceğini ve hareket ederek para kazanmaya başlayabileceğimizi ifade ediyor. Step FITFI token ekonomisine baktığımız zaman, toplam arzının 5 milyar adet olduğunu ve güzel bir dağılım ile, 48 ay yani 4 yılda, tüm tokenlerin piyasa çıkacak şekilde planlama yapıldığını görebiliyoruz. Likiditenin kademeli arttırımı; partner ve takımın tokenlerinin 18 ay kilitli kalacak olması da çok  önemli olduğunu biliyoruz.

Peki uygulama gelene kadar neler yapabiliriz? Sisteme nasıl dahil olacağız?

Stepn’da kaçırdığınız treni, bunda da kaçırmayın! Yazımızın hazırlık sürecinde gelen son twitte uygulamanın Beta testinin önümüzdeki hafta başlayacağı açıklandı. Açıklamada yalnızca geçici süreli açılacak beta sürümüne katılmak isteyenlerin cüzdanlarını bağlayarak günlük FAT puan kazanmaya başlayabilecekleri ayrıca referans ile arkadaşını getirenlerin extra puan ile ödüllendirileceği belirtildi. Step App’in uygulama içi ilk verileri burada, Yürüyerek, koşarak veya arkadaşlarını davet ederek FAT puanlarını topla. Toplandığın bu FAT puanları KCAL tokenlere dönüştürmek için FITFI token yak şeklinde özetlenmiş, mekanizmaları için, hazır bahar geldi, havalar sıcak şimdiden yürümeye koşmaya kendinizi alıştırın.

Step App ne zaman çıkacak?

Uygulama başlatılmadan içinde yer alabileceğimiz önemli bölümden de hemen bahsedelim. NFT’leri ve Genesis yani yaratılış Mintlemesi için yakın zamanda stake özelliği açılacak. Bu bölümde FITFI token stake edenlere uygulamayı kullanmasını başlatacak olan Sneakers ayakkabılar için bilet hakkı verilecek. Yani ilk NFT’lere sahip olup uygulamayı ilk kullananlar olacaklar. Stake detayları netleştikçe ve süreç başlayınca FITFI tokende sert fiyat hareketleri görmemize neden olabilir.

Hemen karşılaştırma yapalım; Solana ağında olan STEPN projesinde, para kazanmaya başlayabilmek için alabileceğiniz en düşük ayakkabı, şuan 15 SOL civarında, yani anlık fiyatına göre yaklaşık 1500$ yapıyor. Avaks ağında işleme açılacak olan Stepp uygulamasında, bu fiyatların, ilk başta daha ucuz olmasını bekliyoruz. Hem partnerlikler hemde süreç içerisinde büyük markaların işin içine girmesiyle, Stepn ile Stepp App arasındaki rekabet daha da kızışabilir. Benzer token arzına sahip STEP APP ve STEPN projeleri arasında StepApp’ın 3 artı yönü bulunuyor.

Birincisi StepApp EVM tabanlı bir proje olduğundan gelişime ve büyümeye çok daha fazla müsait. İkincisi STEPAPP’da oyun gelirlerinin %50’si ile piyasadan token alınacak; Alınan bu tokenlerin %50si stake edenlere ve oyun içi ödüllere, kalan %50’si ise burn yani yakılarak sistemden kaldırılmış olacak. Üçüncüsü STEPAPP içerisinde yürüyüş ve koşu haricinde değişik modlarda egzersizler ve meydan okuma koşuları, takım turnuvaları gibi farklı para kazanma seçenekleri de olacak.

Son olarak Metaverse ve Artırılmış gerçeklik gibi uygulama içi geliştirmelere, devam edeceklerini de yol haritalarında belirtmişler. STEPN’a göre bu uygulamanın daha gelişime açık ve rekabetçi olacağını söyleyebiliriz. STEPN treni kaçtı diye bakıyorsanız, bunda şimdiden yerinizi ayırtın size hemen gösterelim, sitenin en altında uygulama ilk kullanım için kayıt bölümü var, buradan mail adresinizi yazıp gönderdiğinizde ilk kullananlardan biri olabilirsiniz. STEP APP FITFI token ido ön satış fiyatı olan 0,0049$’dan anlık olarak 50 kat değerlidir. Ancak uygulamanın henüz piyasaya sürülmediğini ve rakibi GMT tokenin lauchpad fiyatının 400 kat üzerinde olduğunu göz önüne alırsak, daha yolun başında olduğunu söyleyebiliriz.

Sizler de Fitfi tokeni ucuz komisyon ile alarak yatırım yapmak istiyorsanız ve ayrıca halen GATE borsası kaydınız yoksa; linkimize, buradan ulaşabilir ve kayıt olabilirsiniz

Oldukça iddialı ve farklı özelliklerle gelecek olan Stepp App ile, şuanki en büyük rakibi olduğu görünen Stepn ile market karşılaştırması yaptığımız zaman ise; Coinmarketcap verilerine göre; Stepn 45. sırada ve market hacmi yaklaşık 2,5 milyar dolar. Piyasada tokenlerinin %10 yani 600 milyon adedi var. Stepp App ise  45 milyon dolar  toplam market hacmi ile markette 2835. sırada ve  tokenlerin %3’ü yani 170 milyonu piyasada dolaşımda. En büyük rakibi Stepn giriş şartları zorlaştıkça ve yükseldikçe, rahatlıkla market payı, Step App uygulamasına kayacaktır. Yenilikçi ve gelişime açık olması, aralarındaki market paylarının dengelenmesini de sağlayacak, şuan ki anlık 0,30 dolar fiyatının üzerine rahatlıkla atacak ve uzun vadede STEPN ile benzer fiyatlara gelebileceğini düşünüyoruz. Ayrıca; Stepp App Binance ve Coinbase gibi üst düzey borsalarda henüz listelenmedi. Uygulama ile aktif kullanıma başlandığında, oralara da girmesi zor olmayacaktır.

Move to Earn savaşları yeni başladı diyoruz.

Bir sonraki yazımızda görüşemek dileğiyle..

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.