Move to Earn Nedir? Move to Earn Projeleri ve Kripto Para Kazanma


0

Move to Earn Projeleri – Coin Kazandıran Altcoinler | Ücretsiz Kripto Para Kazanma 2022

Herkese Merhabalar! Şuan piyasanın en büyük trendi; yürüyerek, koşarak hatta spor yaparak, kripto para kazanmak. Biz de bu yazımızda, en önemli Move to Earn yani Hareket Et Kazan projelerini inceleyeceğiz. Ayrıca, yazımızın ilerleyen bölümlerinde, bu trendin daha henüz çok yeni ve yükselmemiş GEM projelerini de paylaşacağız. İster, Hareket Et Kazan uygulamaları ile ücretsiz kripto para kazanabilir, isterseniz de çok fazla yükseleceğine inandığımız, muhteşem Altcoinleri sepetlerinizde değerlendirebilirsiniz.

Projelere geçmeden önce hızlıca sizlere bir tablo göstermek istiyorum!

18 nisandaki Altcoin sepeti videomuzda, Move to Earn projelerinin ilklerinden olan Dotmoovs u tanıtmıştık ve o sırada fiyatı 0,022 dolardı. Tam 1 hafta sonra 25 nisanda 4 katı artarak 0,088 seviyelerine kadar arttı. Gördüğünüz gibi şuan bu trend çok revaçta, siz de geç kalmadan yerinizi alın! 

Ayrıca bir airdrop ödülümüz var; başvuru linkini, buradan bulabilirsiniz. Projelere bakmaya başlayalım, biraz sonra airdrop ödülünün tüm detaylarını vereceğiz.

Haydi Başlayalım!

Stepn Coin Analiz:

İlk sırada; bu trendin fitilini ateşleyen proje olan, STEPN var! Solana ağının gücünü ve Binance borsasının desteğini arkasına alan STEPN; çok büyük bir patlama ile piyasaya girdi. Kullanıcıların yürüyerek günde 10-15 $ kazanmasının yanı sıra başarılı marketingi ve Binance Launchpad’den başlatılması sebebiyle, STEPN uygulamasına ilgi çığ gibi büyüyor. 

STEPN; çok basit bir mantık üzerine kurulu. Uygulamayı İNDİR!!  Ayakkabını seç!!  Yürü veya Koş!! PARA KAZAN!!

Stepn iki farklı token üzerine kurulu, harika bir sistem ile çalışıyor; GMT ve GST! Uygulamayı kullanırken bu tokenleri kazanıyor ve de uygulama içerisinde kullanıyorsunuz. GMT ve GST tokenler ile; sahip olduğunuz ayakkabıları geliştirebilir, ek özelliklerle güçlendirebilir veya iki farklı ayakkabıdan yeni bir tane daha üretebilirsiniz. Geliştirmelerden sonra, daha da fazla para kazanabilirsiniz. Yani uygulama, bir yandan size para kazandırırken, bir yandan da yine GST ve GMT kullandırarak, tokenlerinin fiyatının düşmemesini sağlıyor. Binance Launchpad fiyatı 0,01$ olan GMT token bir anda 300 kat değerlenerek 3 dolar seviyelerini geçti ve halen yerini korumakta. Daha da önemlisi, kullanıcı sayısı arttıkça, alternatif MovetoEarn projelerinin hepsi sırasıyla değerlenmeye başladı, bunu zaten videonun başında Dotmoovs ile göstermiştik.

Hemen şunu da söyleyelim; Stepn kullanmaya başlamak için, bir ayakkabı satın almak zorundasınız. Min. ayakkabı fiyatı şuan 12 sol civarında yani 1100-1200 dolar. Ama merak etmeyin sıradaki projelerin hepsinde bu durum geçerli değil, ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Sıradaki projemiz de bunlardan biri; başlı başına bir ekosistem olan; DOSE 

Dose Coin Analiz:

Hareket ile insanların daha sağlıklı olacağına vurgu yapmak isteyen ve günlük yaşamda insanları hareket ettirmeye teşvik eden DOSEnin ismi; Dopamin, Oksitosin, Serotonin ve Endorfin adındaki 4 hormonun baş harflerinden gelmektedir. Bu 4 hormona ithafen Dose ekosisteminde, hepsi de freetoplay yani ücretsiz olarak oynamaya başlanabilen ve aynı zamanda token kazandıran; Dustland Rider, Dustland Runner, Zombies Run ve 22 Pushups isimli 4 farklı oyun mevcuttur. İnsanların yürüme ve koşmasını sağlamayı amaçlayan bu oyunlar, birbirinden ilginç senaryolar üzerine oluşturulmuştur. Örneğin Play store’da 1 milyondan fazla dovnload ile rekor kıran, Zombies Run’da; Zombilerden kaçmaya çalışarak hayatta kalma mücadalesi veriyorsunuz. Yine ilginç senaryo üzerine kurulu bir başka oyun da Dustland. Kıyamet sonrası dünyada; basit hareketler ile egzersiz yaparak ve tek tek görevleri tamamlayarak, NFT ve DOSE token kazanabiliyorsunuz.

Blokzincir oyun sektörünün lideri Animoca Brands, Spartans, Yield Guild, Gateio, Okx, The Sandbox gibi büyük ekiplerin ve borsaların destekçileri arasında olduğunu gördüğümüz, Dose tokenin; 

Coinmarketcap verilerine göre, tokenin toplam arzı 5 milyar adettir. Anlık fiyatı 0,13$ civarında olan DOSE tokenin, yaklaşık 52 milyon adedi şuan dolaşımda bulunmaktadır. Token ekonomisine baktığımız zaman %55’i oyun içi ödüllere ayrılmış olduğunu ve tamamının 2026 yılına kadar kademeli olarak dağıtılacağını görüyoruz. ATH seviyesi 0,40$dan yaklaşık olarak 3x aşağıda olan DOSE tokeni Gate, Mexc ve Okex gibi merkezi, Uniswap ve Pancakeswap gibi merkeziyetsiz borsalardan temin edebilirsiniz. Gördüğüz gibi henüz Binance ve Coinbase gibi büyük borsalarda listelenmiş değil ve bu gidişle bu olasılıklar çok uzak görünmüyor.

Genopets Coin Analiz:

Sıra geldi MOVETOEARN ekosisteminin ilk projesi olan; GENOPETS. Sadece ilk olmasının yanı sıra Move to Earn ve Play to Earn mekanizmalarını birleştiren Genopets; günlük aktivitelerinizin sonucunda, aslında birer NFT olan evcil ejderhalarımızı geliştirebildiğiniz ve ekosistemdeki diğer oyuncularla savaştırıp token kazanabildiğiniz bir yapıya sahiptir. Henüz beta sürümü piyasada olan oyunda, günlük aktiviteleriniz ile ejderhanızı eğitebilir, geliştirmeye başlayabilir ve ayrıca ejderhanız için habitat mintleyebilirsiniz yani oluşturabilirsiniz. Ön satış sürecindeyken; Websitemizde ve sosyal medya kanallarımızda, başvuru linklerini de paylaştığımız Genopets projesi, kendisine özel bir topluluk yaratmayı ve rakiplerinin önündeki yerini korumayı başarmıştır. Tohum yatırım turunda 8,3 milyon dolar gibi çok yüksek bir mebla toplamayı başaran, GENOPETS’in yatırımcıları arasında, biraz önce Dosede de gördüğümüz 5 milyar$ değerlemeye sahip Animoca brands var. Ayrıca bu yatırımcılar arasında; Alameda research, Solana ventures, Spartans ve Pantera capital gibi dev şirketler de yer almaktadır. IDO fiyatı 0,8$ olan genopets’in ath seviyesi ise 36$ civarındadır. Anlık olarak 14$ olan gene token toplam arzı, ise 100 milyondur. Dolaşımdaki miktarı 4 milyon olan tokende, takım ve özel yatırımcılarının sahip olduğu tokenlerin kilitleri kasım ayından itibaren kademeli olarak açılacaktır. FTX, Bybit , Bitget ve MEXC borsalarından temin edebilleceğiniz GENE tokenleri hodl edebilir; dilerseniz de uygulamayı kullanarak kripto para kazanabilirsiniz.

Yeni projemize geçmeden önce; videonun başında belirttiğimiz Airdrop etkinliğimizin hızlıca detayını vermek istiyoruz. Buradan girebilir ve Telegram botu ile çok basit bir şekilde Airdroba katılabilirsiniz. 3 kişiye toplamda 1000 TL ödül dağıtacağız ve katılmak çok basit, ayrıca referans linkiniz ile arkadaşlarınızı davet ederek kazanma şansınızı arttırabilirsiniz diyor ve devam ediyoruz.

Dootmoovs MOOV Coin Analiz:

Sırada; videonun başında bahsettiğimiz ve 1 haftadır yüzümüzü güldüren, DOTMOOVS var! Dünyaca ünlü Futbolcular Figo ve Quaresma’nın marka elçiliğini yaptığı Dotmoovs; Move to Earn mekanizması ile eğlenceyi ve rekabeti entegre etmiş bir uygulama olduğundan, geçtiğimiz hafta bahsetmiştik. Tekrar projeyi uzun uzun anlatarak bu yazımızın zamanından çalmayalım. 18 Nisandaki Uçuşa hazırlanın Altcoin Sepeti videomuzu izleyerek hem Dotmoovsu, hem de videodaki diğer altcoinleri inceleyebilirsiniz. 18 nisandaki videoda incelerken  0,022$ civarında olan Dotmoovs; sonrasında 4 kat artarak 0,088 $ seviyesine ulaştı. Şuan anlık olarak 0,063 $ seviyelerinde ve hala yolu çok açık diyebiliriz.

Calo Run Analiz:

Sırada; videonun başında bahsettiğimiz GEM projelerin ilki olan Calo var! İster kendi başınıza, isterseniz de meydan okumalara katılarak, egzersiz yapıp token kazanabildiğiniz, CALO; BSC ağında yaratılmış bir Move to Earn uygulamadır. Hem Google Play hem de hem de Apple Store’dan indirilebilen uygulamada, normal koşu, karşılıklı meydan okuma ve maraton şeklinde 3 farklı token kazanma mekanizması bulunuyor. Şuan uygulamada aktif olarak koşu yapabiliyorsunuz. 

Ayrıca, mayıs ayında, Stepn benzeri ayakkabılarının lansmanı yapılacak ve uygulamanın tam sürümü haziran ayında başlatılacak. Şuan NFT marketlerinden alacağınız Egg’leri, sonrasında ayakkabıları çıkartmak için mintleyebilirsiniz. İkili token yapısına sahip uygulamanın ana coini olan CALO’nun Coinmarketcap verilene göre; toplam arzı 500 milyon adet ve yaklaşık 35 milyonu dolaşımda bulunmaktadır. BSCStation ve Infinity pad gibi önemli platformlarda ön satışı gerçekleştirilen tookenler, sahiplerine dağıtılmış olduğundan üzerinde satış baskısı kalmamıştır. Takım ve partnerlerin tokenleri de yaklaşık 1 yıl daha kilitli kalacak. Uygulamanın İkinci tokeni olan FAT tokenin ise arzı sınırsız ve uygulama içerisinde yapılan aktivitelerden elde edilecek. Test, koşu veya meydan okuma sonrasında FAT tokenler ile ayakkabı yenileme, güncelleme, level atlama gibi yapılarda kullanılarak, yakılacak. Oldukça yeni olan tokeni, sadece Pancakeswap ve Bitforex borsasından temin edebilirsiniz. İlerleyen dönemde projenin başlatılmasıyla diğer borsa listelemeleri de gelecektir. Bu yüzden de  henüz tam olarak potansiyelini göstermemiş durumda diyebiliriz. 

Defit Analiz:

Yine bir gem proje ile devam ediyoruz; hedefi; kripto dünyasındaki Move to Earn ekosisteminde bir numara olmak olan Digital Fitness, yani DEFIT diğer yürü veya koş kazan uygulamalarından farklı olarak kişisel antrenmanlara odaklı bir uygulamadır. Bir fitness eğitmeni ile birlikte çalışabilecek ve yaptığınız hareketlerin zorluğuna göre NFT ve DEFIT token kazanabileceğiniz uygulamada ayrıca kazandığınız tokenler ile eğitmeninize ödeme yapabileceksiniz. Kripto dünyasında, gerçek eğitmenler ile sizi bir araya getiren uygulamanın, hızlıca Coinmarketcap verilen baktığımız zaman; toplam arzı 50 milyon olan tokenin, yaklaşık 27 milyonunun dolaşımda olduğunu görüyoruz. Anlık olarak fiyatı 0,19$ seviyelerinde olan DEFIT token 1,31$ olan ATH seviyesinden %90 uzakta ve ön satış fiyatının iki katındadır. Ön satış ve diğer turlarda satılan tokenler sahiplerine dağıtıldığından üzerinde satış baskısı bulunmamaktadır. Sadece staking ödülleri ile birlikte diğer uygulama içi aktivitelerle DEFIT token dağıtımı yapılmaktadır. Defit tokeni şuan için merkeziyetsiz borsalar olan Uniswap ve Quickswap dışında MEXC borsasından da temin edebilirsiniz.

Aircoins AIRX Coin Analiz:

Mobil üzerinde oynanan Aircoins; Arttırılmış gerçeklik ile uygulama üzerinden Pokemon Go benzeri, kripto para yakalama uygulamasıdır. Basit bir mantık üzerine kurulu olan uygulamaya; hem Android hemde IOS üzerinden rahatlıkla katılabilirsiniz. Burada kripto paralar, reklam verenler ve diğer tanıtımlarla birlikte, uygulama içerisinde hem Aircoins hemde diğer kripto paraları kazanabileceksiniz. Aircoins uygulamasında oldukça basit bir arayüz ile telefonunuzdan kripto para yakalayabilirsiniz. Coingecko verilerine göre toplam arzı 15,75 milyar adet olan Aircoins, 8,3 milyarı yani yaklaşık %50’si şuan piyasa arz edilmiş. Anlık fiyatı, 0,0002296$ ve ATH seviyesi olan 0,0014$ seviyesinden 6 kat aşağıda, Pancakeswap üzerinden temin edebileceğiniz, Aircoins; hedefinin ne olacağı kestirilemeyen tam bir sürpriz diyebiliriz.

Step BSC Analiz:

Son projemiz; yine gem bir proje olan; Stepbsc uygulaması BSC ağı üzerine inşaa edilmiş hareket et ve kazan uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkıyor;

Uygulamayı hem android hem de IOS üzerinden indirip kullanabiliyoruz. Uygulama günlük 10$’a kadar kazanç imkanı sunuyor. Uygulamadaki temel amaç; yürüyerek veya koşarak, egzersize dayalı sağlıklı bir yaşam ile birlikte, token kazanmak. Burası çok önemli! Uygulamadan gelir elde etmek için min. 20 bin STEP tokenin cüzdanınızda olması gerekiyor. Trust wallet cüzdanlarınızı uygulamaya bağlayarak ve 20bin STEP alarak siz de hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Anlık fiyatına göre 20 bin STEP yaklaşık 650$ ediyor. Burada dikkat etmeniz gereken noktalar; STEP alımında %5 slipaj ve satışta %15 slipaj uygulamanız gerekiyor. Coinmarketcap verilene baktığımız zaman; toplam arzının 1 milyar adet ve tamamının piyasada olduğunu görüyoruz. Anlık 0,032 dolar civarında olan STEP BSC, ATH fiyatı olan 0,06$’nın yarısında, Pancakeswap’dan veya Bitmart borsasından temin edebilirsiniz.

Bir sonraki yazımızda görüşemek dileğiyle..

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.