Sonun Başlangıcı mı? Testnet Goerli Ether 1,60 Dolara Yükseldi


0

LayerZero, geliştiricilere test amacıyla doğası gereği değersiz gETH tokenlerini ele geçirmenin bir yolunu sundu – ancak tüccarlar bu fırsatı değerlendirerek esrarengiz bir şekilde yüksek değerli bir pazara yol açtı.

Goerli ether (gETH) fiyatları hafta sonu 1,60 doların üzerine çıktı, geçen Cuma günü 7 sentten yükseldi ve 15 milyon dolara kadar piyasa değerine ulaştı.

DEXTools’tan alınan veriler, son 24 saat içinde yaklaşık bir milyon dolar değerinde gETH’nin işlem gördüğünü, toplam 3,79 milyon gETH’nin dolaşımda olduğunu ve basın zamanında 1.260 token sahibi olduğunu gösteriyor.

Ancak goerli ether, modaya uygun Ethereum çatalı veya hypemen tarafından işaretlenmiş bir Ethereum rakibi değildir: Bu belirteçler, geliştiricilerin işlemleri, akıllı kişileri ve Ethereum ana ağına dağıtılmadan önce diğer etkinlikleri simüle etmeleri için gerçek eterin testnet versiyonudur. Bu, bu belirteçlerin ücretsiz olması gerektiği anlamına gelir – yalnızca test ağı geliştiricileri için verilir.

Bu nedenle, gETH fiyat artışı, kripto topluluğunun eleştirilerini çekmeye başladı.

Tanınmış geliştirici Mudit Gupta Pazar günü bir tweet’te “Testnet ether’in ücretsiz olması gerekiyor ancak spekülatörler tarafından işaretleniyor” dedi. “Klavye savaşçıları size geliştiricilerin onu satın aldığını söyleyecek ama hayır, almıyorlar. Belki de %0,1’i tüketim için satın alıyor.”

“Bu, Goerli test ağının sonunun başlangıcı. Bize iyi hizmet etti” diye ekledi.

Test ağları, gerçek dünyadaki blok zinciri kullanımını taklit eden bir test ortamıdır ve geliştiricilerin ana ağda dağıtılması amaçlanan yaklaşan ürünler veya özellikler için kritik hataları bulmasına ve düzeltmesine olanak tanır.

Bu, potansiyel olarak parasal kayıplara veya teknoloji arızasına yol açabilecek istenmeyen hasarları önler.

Çapraz zincir ticaret platformu LayerZero’nun, geliştiricilerin testnet eterini doğrudan merkezi olmayan Uniswap borsasından satın almalarına izin veren bir takas ürünü oluşturmasının ardından gETH pazarı bu ayın başlarında ortaya çıktı.

LayerZero, Ethereum geliştiricilerinin Goerli test ağında etere erişmesini ve test etmesini önemli ölçüde kolaylaştıran bir pazar yaratmak istedi.

Geliştiriciler ve kullanıcılar şimdiye kadar basit bir süreç olmayan testnet belirteçleri kazanmak için musluk adı verilen hizmetlere güvenmek zorunda kaldılar.

Jetonlar başlangıçta her biri 10 sent olarak fiyatlandırıldı ve 22 Şubat’ta Uniswap’te listelendi . Bir kullanıcı Uniswap’te belirteçleri satın aldığında, hem Goerli test ağında hem de Ethereum ana ağında eter ve goerli eter arasında bir dizi takas gerçekleştirildi – bu, Ethereum’daki doğal eterin Goerli’deki eter ile sonuçlanmasıyla sonuçlandı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.