Shiba Inu ve Polygon’da 881.000.000 Dolar Biriktikten Sonra Balinalar Şimdi İki Ethereum Tabanlı Altcoin’i Hedefliyor


0

Yaklaşık 900 milyon dolar değerindeki Shiba Inu (SHIB) ve Polygon’u (MATIC) yuttuktan sonra, kripto balinalarının gözleri artık Ethereum (ETH) blok zincirinde çalışan diğer iki altcoinde.

Blockchain izleme hizmeti WhaleStats, en büyük 1.000 Ethereum balinasının 671 milyon $ değerinde SHIB ve 210 milyon $ değerinde MATIC biriktirdiğini ortaya koyuyor.

WhaleStats’e göre, SHIB, ETH’nin kendisi ve stabilcoinler Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) hariç, yatırımcı kohortu arasında en çok tutulan altcoin olmaya devam ediyor ve MATIC, Dogecoin (DOGE) rakibinin hemen arkasında.

MATIC’ten sonra, en büyük 1.000 Ethereum balinası, Lido Finance üzerinde Ethereum ile 1:1 oranında değiştirilebilen bir likit staking türevleri belirteci olan Lido Staked Ether (stETH) ile ziyafet çekiyor. WhaleStats, Ethereum balinalarının ortalama 174.821 $ değerinde stETH’ye sahip olduğunu gösteriyor.

Merkezi olmayan kehanet ağı Chainlink (LINK), ortalama 158.393 $ değerinde LINK’e sahip olan en büyük 1.000 ETH balinasıyla stETH’yi takip ediyor.

WhaleStats ayrıca bir günlük dönemde LINK balina birikiminde bir artış olduğunu bildirdi.

“JUST IN: LINK şu anda son 24 saat içinde en büyük 1.000 ETH balinası arasında satın alınan ilk 10 token arasında.”

Bu yazıyı yazarken, LINK geçtiğimiz gün %4’ün üzerinde artışla 8,05 dolardan işlem görüyor.

WhaleStats’tan alınan veriler ayrıca, Ethereum balinalarının şu anda kripto portföylerinin %30’undan fazlasını alarak 1,76 milyar dolardan fazla değerinde USDT ve USDC sabit para birimine sahip olduğunu ortaya koyuyor. Stablecoinlere yapılan büyük tahsisat, Ethereum balinalarının bu yıl piyasa çapındaki rallilerden sonra temkinli davrandığını gösteriyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.