Seinami Dusk NFT’si Nasıl Mint Yapılır?


0

İşlemleri anlatmadan önce 2023 yılına damga vuracak projeler içerisinde takip ettiğimiz Sei network’ün testnet süreci devam ediyor. Bu süreç içerisinde Dusk NFT mintleme işlemine geçmeden kısaca Sei netwok’ü özetleyelim.

Coinbase, LayerZero, Frax gibi yatırımcıları olan Cosmos üzerinde inşaa edilmiş olan projede, Merkeziyetsiz borsalar için hızlı, merkezi olmayan order book yani emir defterleri için geliştirilen teknoloji adım adım mainnet yolunda ilerliyor.

Bu süreçte ilk NFT koleksiyonu olan “Dawn” yüzbinin üzerine mintlenerek kısa sürede bitti. Şuan 2. NFT mintleme süreci “Dusk” olarak devam ediyor.

2023’e damga vuracak projeler videomuzu da ekleyelim, izlemediyseniz mutlaka izleyin;

Dusk NFT Mintleme işlemlerine hemen başlayalım;

1.AdımKeplr Wallet veya Leap Wallet cüzdanları indiriyoruz ve tarayıcımıza ekliyoruz. Keplr wallet Sei üzerinde hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle Leap wallet kullanmanızı öneririz.

2. Adım; Cüzdanımızı kurduktan sonra,

Cüzdan kurulumundan sonra Sei Atlantic ağını seçiyoruz ve sei1e….. ile başlayan adresimize ulaşıyoruz.

3. Adım; Buradan discord kanallarına gidiyoruz. Discord da verify yaptıktan sonra #atlantic-1 faucet kanalına gidiyoruz, test tokeni istiyoruz. test tokeni isterken !faucet sei1… (sei cüzdan adresiniz.)

İkinci alternatif olarak test tokenini; buradan isteyebilirsiniz. 0,5 SEI gönderiyor.

4. Adım: 02 Aralıktan sonrasında Sei Netwok üzerinde 30dan fazla işlem yapmış olmanız gerekiyor. Bunun için farklı SEI adreslere transfer yapabilirsiniz. Transfer için adresleri birbirinize paylaşmak için telegram grubumuzu kullanabilir veya discord kanalındaki sei adreslerine gönderim yapabilirsiniz.

5. Adım; Sei network üzerindeki Vortex işlemler yaparak da TX sayınızı arttırabilirsiniz.

6. Adım; 30 fazla işlem yaptıktan sonra Buradan NFT Mint Sayfasına ulaşıyoruz.

Keplr veya Leap Walletımızı bağlıyoruz.

Gördüğünüz gibi 2 Aralıktan sonra 30 işlem yaptığımızı sorgulayıp, tamamlanmış ise “Continue” Butonu aktif duruma geliyor.

“Claim” butonuna basarak NFT mintliyoruz. Mintlediğimiz NFT Leap cüzdanımızda görünüyor. Aşağıyada NFT görselini ekliyelim. Sizde bu şekilde bir NFT mintlemiş olacaksınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.