Scalar DAO Testnet Rehberi | Ödüllü


0

Polygon zkEVM ağı üzerinde yeni projeler gelmeye devam ediyor. Scalar DAO’da bunlardan biri. Polygon zkEVM ağı üzerinde likdite ekleme, borç alıp verme ve margin trade yapma şansına sahip olduğumuz platformu test edeceğiz.

Kendi açıklamalarına göre Metric testine katılan tüm testnet kullanıcıları Scalar DAO’nun tokeni ile ödüllendirilecek. Platformu kullanarak airdrop havuzundan payımızı alabileceğiz.

Hadi, neler yapmamız gerektiğine bakalım.

Metamask’a Polygon zkEVM Ağını Ekleme

Öncelikle metamask cüzdanımıza ister BURADAN chainlist sitesine bağlanıp Polygon zkEVM ağını ekleyebiliriz. İsterseniz manuel olarak ağı aşağıdaki parametreleri kullanarak ekleyebilirsiniz.

Ağ adıPolygon zkEVM Testnet
Yeni RPC URL adresihttps://rpc.public.zkevm-test.net
Zincir Kimliği1442
Para Birimi SembolüETH
Blok Gezgini URL Adresihttps://testnet-zkevm.polygonscan.com

Cüzdanımıza ağı ekledikten sonra, sıra geldi test tokenlerini almaya. BURADAN polygon’un faucetine giderek Polygon zkEVM ağını seçip test ETH isteyebilirsiniz. (Bu adımları yapmak için Polygon discord kanalına katılmanız gerekiyor.)

Diğer bir yöntem ise Goerli ağında Polygon zkEVM ağında bridge ile test ETH geçirmek. BURADAN bridge sitesini kullanarak test ETH’ları da cüzdanımıza ekledik.

Scalar DAO Faucet

Cüzdan adımlarını tamamladığımıza göre artık platform için gerekli test tokenlerini talep edelim.

BURADAN faucet’e ulaşıyoruz. Platforma Polygon zkEVM ağında cüzdanımızı bağlıyoruz ve FAUCET tuşuna basıyoruz.

Burada gördüğünüz USDC, USDT ve DAI stabil coinlerinden claim ederek test tokenlerimizi alıyoruz.

Soldaki menü de gördüğümüz Likidite Havuzu ve Margin Trade bölümlerini sırasıyla kullanacağız.

Likidite Havuzuna Token Ekleme ve Çıkarma

Bu bölümde test tokenleri olarak gelen stabil coinleri likidite havuzlarına yatırım geri çekeceğiz. Elimizde olan USDC, USDT ve DAI’nin bir bölümünü Supply ile platforma yatırıyoruz. Sonrasın yatırdığımız miktarın bir bölümünü geri çekiyoruz.

Margin Trade

Margin Trade bölümünde elimizde kalan tokenleri platforma yatıracağız. Burada margin butonunu aktif edip elimizde olan miktarın 4x’ine kadar borçlanarak platforma deposit ediyoruz. Sonra sırasıyla Withdraw, Borçlanma (Borrow) ve Repay geri ödeme fonksiyonlarını da yapmayı unutmayın.

Trade için yatırma işlemlerini hallettikten sonra, Margin Trade bölümüne geçiyoruz. Burada işlem alabileceğimiz iki parite bulunuyor.

ETH ve MATIC ile işlem alıyoruz. Bu iki parite için USDC, USDT ve DAI paritelerinde işlemler alıyoruz.

Open Position bölümünden açık işlemlerini ve Trade History bölümünden kapattığınız işlemleri görebilirsiniz. Açık pozisyonlarınızda bulunan +/- bölümünden pozisyona ekleme yapıyoruz. Hem platformdaki margin hesabınızdan hemde Wallet sekmesi üzerinden pozisyona ekleme yapmayı unutmayın.

Aynı şekilde Move Margin bölümünü de kullanıyoruz.

Kısacası Platform üzerindeki tüm fonksiyon ve işlemleri yapmaya ve belli aralıklarla işlemleriniz tekrarlamaya özen gösterelim.

Platformla ilgili yaşadığınız hata veya önerilerinizi ise BURADAN resmi telegram kanallarına girerek ekibe iletebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 6
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.