Ripple, XRP Davası Sonucu Yaklaşırken Yeni Başkanını Açıkladı


0

Ripple Labs, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ödeme platformuna karşı açtığı dava sonuçlanmak üzereyken yeni başkanını duyurdu.

Yeni bir şirket blog gönderisinde Ripple, firmanın kıdemli başkan yardımcısı ve genel müdürü Monica Long’un başkanlığa terfi edeceğini söylüyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un belirttiği gibi,

“Mevcut zorlu kripto ortamında bile Monica, Ripple’ı çok benzersiz bir büyüme ve finansal güç noktasına yönlendirmeye yardımcı oldu. Yıllar boyunca benim için önemli bir danışman oldu ve başkan olarak görevine başlarken onunla daha da yakın bir ortaklık kurma fırsatına sahip olduğum için minnettarım.”

2013 yılında şirketin sadece 10 çalışanı varken Ripple için çalışmaya başlayan Long, 2020’de genel müdür pozisyonuna terfi etti ve şirketin yeni başkanı olarak işleri başlatmak için can attığını söylüyor .

“Profesyonel kariyerimin yarısından fazlası kriptoda ve daha da önemlisi Ripple’da geçti. İnanılmaz bir şekilde onur duydum ve başkan olarak koşmaya hazırım.”

SEC, Ripple Labs’e ilk olarak Aralık 2020’de, XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olarak verildiği ve bugün de öyle kaldığı iddiasıyla dava açtı.

Bu ayın başlarında Garlinghouse, Ripple’ın SEC ile uzlaşma şansının neredeyse “sıfır” olduğunu ve davanın bu yıl içinde sonuçlanabileceğini söyledi.

“Yargıçtan 2023’te kesin bir karar bekliyoruz.

Önümüzdeki tek haneli aylarda bir gün kapanacağımız konusunda iyimserim.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.