Ripple (XRP) Anketi, Ödeme Firmalarının Ezici Çoğunluğunun Kripto Paranın Daha Hızlı Ödemeleri Kolaylaştırabileceğine İnandığını Söyledi


0

Ripple ve ödeme kuruluşu Faster Payments Council’in (FPC) yaptığı yeni bir anket, önde gelen ödeme firmalarının kripto özellikli çözümler konusunda iyimser bir görünüme sahip olduğunu gösteriyor.

Anket, 45 ülkede çeşitli sektörleri temsil etmek üzere analistlerden üst düzey yöneticilere kadar yaklaşık 300 ödeme lideriyle anket yaptı.

Rapora göre anket, ödeme sağlayıcılarının duyarlılığını anlamayı ve ödemeler piyasasındaki eğilimleri keşfetmeyi amaçlıyor.

Anket, “sağlayıcıların ezici bir çoğunluğunun” kripto paranın önümüzdeki yıllarda daha hızlı para işlemlerini kolaylaştıracağına inandığını ortaya koyuyor.

“Araştırılan liderlerin neredeyse tamamı (%97), blockchain teknolojisinin ve kripto para biriminin önümüzdeki üç yıl içinde daha hızlı ödemeleri sağlamada önemli veya çok önemli bir role sahip olacağına inanıyor.”

Rapor ayrıca, ankete katılanların yarısının daha düşük transfer maliyetlerini kriptonun en çekici özelliği olarak gördüğünü ortaya koyuyor.

“Ankette, yanıt verenlerin %50’den fazlası, hem yurt içinde hem de yurt dışında daha düşük ödeme maliyetinin kriptonun birincil faydası olduğuna inanıyor. Ankete katılan liderlerin yaklaşık %90’ı ‘uluslararası ödemelerle ilgili bazı maliyet iyileştirmelerini’ kabul ediyor ve %75’i yerel maliyet avantajları bekliyor.”

Rapor ayrıca, ankete katılanların %100’ünün kripto ve blockchain’in ödemelerde fayda sağladığını düşündüğünü söylüyor.

Her anket katılımcısı, kripto ve blockchain’in mevcut ödeme sisteminde iyileştirmeler sağlayabileceğine inansa da, yalnızca %17’si kripto özellikli ödemeleri destekliyor. Araştırmaya göre, düzenleyici netlik, ödemeler için blok zinciri kullanmanın önündeki en büyük engel olmaya devam ediyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.