Chiliz (CHZ) CEO’su Taraftar Tokenlarının Geleceğini Özetliyor, Henüz Tam Potansiyel Görmediğimizi Söyledi


0

Hayran odaklı kripto projesi Chiliz’in (CHZ) CEO’su, gelişmekte olan dijital varlık alt sektörünün geleceğini detaylandırıyor ve henüz tam potansiyeline ulaşamadığını söylüyor.

Real Vision Crypto’da makro gurusu Raoul Pal ile yapılan yeni bir röportajda Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus, taraftar tokenlarının spor taraftarları ve markalı firmalar arasındaki ticareti ve ortaklıkları ateşlemek için nasıl kullanılabileceğini açıklıyor.

“İnşa ettiğimiz, ekibin inşa ettiği pek çok fayda var… Henüz bir taraftar jetonuna sahip olunarak inşa edilebilecek tüm faydaların tam kapsamını görmedik.

Burada, sokaktaki McDonald’s’a gitmek ve bir hayran jetonum varsa ve McDonald’s’a gidersem, stadyumun yanında veya bir Nike’ın yanında olduğu için %10 [indirim] alacağım bağlantısını kuran başka biri olduğu için O takımın sponsoru olan bir mağazada indirim alıyorum, yani bunun için icat edilemeyecek çok şey var.”

Dreyfus’a göre taraftar belirteçleri, spor taraftarlarına takımın nasıl çalıştığı konusunda söz hakkı vermek ve statülerini spor organizasyonunun topluluk üyelerine yükseltmek için var.

“Bir taraftar bir takımı sevdiğinde ne ister? Daha önce, takımın kazanmasını istemesinin yanı sıra, önemli olan iki şey [vardı]: Birincisi, bir takım sahibi olarak sizin, rastgele bir Joe’nun bana topluluğa ait olduğumu, Bu topluluğun bir parçasıyım, 3.0 hayranıyım, süper hayranıyım, tanımı önemli değil ama bunun bir parçasıyım ve bunun bir parçası olduğum için bir sesim var…

Taraftar jetonları atmaya başladığımızda, ilk versiyona “ses jetonları” adı verildi çünkü hayranlara ses veriyorduk.”

CHZ, son 24 saat içinde yaklaşık %2 düşüşle bu yazı yazılırken 0,121 dolardan işlem görüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.