Ripple, SEC ‘in XRP Davasında Gerileme Yaşadığını Söyledi


0

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) son zamanlarda piyasa düzenleyicisinin XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu iddia ederek ödeme firmasına açtığı davada bir aksilik yaşadığını söylüyor.

Ripple, 2023’ün ilk çeyreğine ilişkin XRP piyasaları raporunda, SEC’in bazı uzmanlarının ifadelerinin, dava başkanı Analisa Torres tarafından geçen ay verilen bir görüşe göre mahkeme kayıtlarından çıkarıldığını söylüyor.

“6 Mart’ta Mahkeme, SEC ve Ripple uzmanlarının hangi görüşlerinin özet kararda (ve gerekirse duruşmada) dikkate alınabileceğine ve hangi görüşlerin ‘yakalanması’ gerektiğine karar veren 57 sayfalık bir mütalaa yayınladı. SEC uzmanının ‘bir XRP alıcısının makul beklentileri’ ile ilgili ifadesi, XRP fiyatının değişmesine neyin ‘neden olduğunu’ belirlemeye çalışan uzmanıyla birlikte kayıtlardan çıkarıldı.”

Özet kararın ne zaman verileceği konusunda ödeme şirketi şunları söylüyor:

“Ripple, 2023’te özet kararla ilgili bir karar bekliyor, ancak zamanlama nihai olarak Mahkeme’ye bağlı.”

SEC’in uzman ifadelerinin reddedilmesine tepki gösteren Ripple’ın kendi ifadesini elinde tutan ödeme firmasının genel danışmanı Stuart Alderoty, geçen ay Yargıç Torres’in görüşünün davalarına olan güveni artırdığını söyledi.

Öte yandan, Ripple’ın sözleşmelerinin ‘Howey’dekilerden açıkça farklı olduğunu açıklayan uzmanlarımız, XRP’nin vergi muamelesi (menkul kıymet değil), XRP’nin muhasebe muamelesi (menkul kıymet değil) ve XRP (bir menkul kıymet değil) üzerindeki para birimi uzmanları güvenlik) hepsinin içeride kalmasına izin verilir.

Baştan sona söylediğimiz gibi, davamıza ve her kararımıza her zaman daha da güvendik.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.