Mastercard, ortak kripto standartları oluşturmak için Solana, Polygon, Aptos ve Avalanche ile işbirliği yapıyor


0

Ödeme devi Mastercard, ortak kripto standartları oluşturmak için bir avuç katman-1 altcoin projesiyle işbirliği yapıyor.

Yeni bir basın açıklamasında, kredi kartı devi, blockchain işlemlerine daha fazla güven getirmek için Ethereum (ETH) rakipleri Solana (SOL), Aptos (APT), Polygon (MATIC) ve Avalanche (AVAX) ile birlikte çalıştığını söylüyor.

Mastercard’ın kripto bölümünün başkanı Raj Dhamodharan’a göre, dijital varlıklar son yıllarda finans dünyasına yenilikler getirirken, uygun güvenlik eksikliği müşterilerin ve hükümetlerin onlara olan inancını kaybetmesine neden oldu.

Bu sorunu hafifletmeye yardımcı olmak için Mastercard, “blok zinciri ağlarını kullanan tüketiciler ve işletmeler arasında güvenilir etkileşimleri doğrulamaya yardımcı olacak bir dizi ortak standart ve altyapı oluşturacak” Mastercard Crypto Credential’ı oluşturuyor.

“Mastercard Crypto Credential ile, Web3 ortamlarında etkileşim kurmakla ilgilenenlerin, takip etmek istedikleri faaliyet türleri için tanımlanmış standartları karşılamalarını sağlamaya yardımcı olabiliriz.

Mastercard Crypto Credential, yalnızca doğrulama standartlarını ve seviyelerini tanımlamakla kalmayacak, aynı zamanda daha fazla kullanım senaryosunu hayata geçirmeye yardımcı olacak gerekli etkinleştirme teknolojisini de sağlayacak.”

Basın açıklamasına göre, programın yardımcı olabileceği yollardan biri, müşterilerin cüzdan adreslerini hatasız paylaşabilmeleri için karmaşık olmayan takma adlar sağlamak ve işlemlerin tamamlanmasını sağlamak için daha yoğun blok zinciri meta verilerini getirmektir.

Dhamodharan daha sonra Mastercard’ın dijital tahsilat ve ödemelerin doğrulanmasını geliştirmek için Solana, Aptos, Avalanche ve Polygon ile çalışacağını belirtiyor.

“Ayrıca, Mastercard Crypto Credential’ı ekosistemlerindeki uygulama geliştiricilere getirmeye yardımcı olacak halka açık blockchain ağ kuruluşları Aptos Labs, Ava Labs, Polygon ve The Solana Foundation ile birlikte çalışıyoruz. Birlikte, NFT’lerde (non-fungible token’lar), biletlemede, kurumsal ve diğer ödeme çözümlerinde doğrulamayı geliştirmek için işbirliği yapacağız.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.