Quant Trading Firması Bir Ay İçinde Yaklaşık 800 Milyon Dolar Değerinde USDC ve Ethereum Biriktirdi


0

Önde gelen bir analitik firması, dünyanın en büyük piyasa yapıcılarından birinin bir ay gibi kısa bir süre içinde yüz milyonlarca dolar değerinde stablecoin USD Coin ( USDC ) ve Ethereum ( ETH ) biriktirdiğini ortaya koyuyor .

Arkham Intelligence, miktar ticaret şirketi Jane Street’in portföyünde 1,26 milyar doların üzerinde kripto varlığı olduğunu gösteriyor.

Analitik firmasına göre Jane Street, 27 Şubat’ta yaklaşık 470 milyon dolar değerinde kripto varlığa sahipti ve Ethereum, piyasa yapıcının portföyünün çoğunu oluşturuyor. O sırada Jane Street, 416,84 milyon dolar değerinde ETH, 28,77 milyon dolar USDC, 12,21 milyon dolar değerinde merkezi olmayan kehanet ağı Chainlink ( LINK ) ve 5,71 milyon dolar değerinde merkezi olmayan borsa Uniswap ( UNI ) tuttu.

Arkham, Jane Street’in kripto yığınlarını geçtiğimiz ay içinde, tutma adreslerine büyük miktarlarda USDC ve ETH eklenmesiyle hızla büyüttüğünü söylüyor.

Kripto istihbarat firmasına göre, Jane Street şu anda 761,71 milyon dolar değerinde USDC, 476,29 milyon dolar değerinde ETH, 13,36 milyon dolar değerinde LINK ve 6,42 milyon dolar değerinde UNI’ye sahip.

Arkham Intelligence, miktar ticaret firmasının kripto portföyünün yaklaşık 30 gün içinde 795.64 milyon dolar patladığını söylüyor.

Analitik firması, kripto varlıkları içeren cüzdanların piyasa yapıcıya ait olduğundan oldukça emin olduklarını da belirtiyor.

“Etiket niteliklerimiz, algoritmik olarak %95’in üzerinde bir güvene sahiptir ve platforma yüklenmeden önce manuel olarak incelenir. Müşteri bakiyelerine gelince – bu, bir OTC [tezgah üstü] hizmeti yerine ana cüzdanlarına geliyor gibi görünüyor.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.