Profesyonel XRP Avukatı, SEC Ripple Davasında Kazanırsa Kripto Endüstrisine Karşı Daha Fazla Düzenleyici “Saldırganlık” Olacağı Konusunda Uyardı


0

Avukat ve XRP destekçisi John Deaton, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a açtığı davada galip çıkması halinde kripto endüstrisi için daha sert bir düzenleyici ortam konusunda uyarıda bulunuyor.

Deaton, yeni bir Real Vision Crypto röportajında, mahkemenin Ripple’ın XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak sattığına karar vermesi durumunda, bunun önümüzdeki birkaç yıl içinde SEC’den “daha fazla saldırganlık” ile sonuçlanacağını söylüyor.

“Eğer [Baş Yargıç Analisa Torres] SEC ile aynı fikirdeyse, o zaman bence bir dizi daha fazla yaptırım göreceğiz… Bir düşünün, XRP, dava açıldığında piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto varlığıydı. Amerika Birleşik Devletleri’nde yedi buçuk yıl boyunca işlem gördü, 2014 yılında ABD Hükümeti Sorumluluk Ofisi, merkezi olmayan bir ödeme sisteminde sanal para birimi olarak adlandırdı… Vardığım nokta, XRP’nin yargıç tarafından menkul kıymet olarak kabul edilip edilmediği ve bu tür bir geçmişe sahip olup olmadığıdır – üçüncü en büyük, yıllarca alınıp satılır, diğer birçok belirteci içerir. Algorand’a, Stellar Lumens’e ve Cardano’ya ya da her neyse ona ne mesaj gönderiyor? İlk on piyasa değerini alın, tüm bu belirteçleri içerecektir. Ve bu yüzden birkaç yıl daha fazla saldırganlık göreceğimizi düşünüyorum.”

Deaton’a göre, Ripple için bir kayıp, SEC’i ve başkanı Gary Gensler’ı kripto endüstrisine karşı daha agresif olmaya teşvik edebilirken, ödeme firması için bir galibiyet ters etki yapacaktır.

“Karar genel olarak Ripple ve XRP ve kripto için kötüyse, Gary Gensler ve SEC için daha fazla ivme kazanacak. Yargıç onları durdurur ve bunun aşırılık olduğunu söyler, bu hükümetin müdahalesidir ve onları bir nevi tokatlar, o zaman belki Gensler’in siyasi ivmesinin çoğunu kaybettiğini göreceğiz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.