MahaDAO zkSync Era Ağına Geliyor | Tüm Gelişmeler


0

MahaDAO ekibi heyecan verici yeni gelişmeleri birbiri ardına duyurmaya başladı. Bu yazımızda, son dönemde gelen gelişmelerin hepsini bir araya topladık. Toplulukla ilgili haberlere geçmeden önce MahaDAO bizim de her fırsatta sizlere katılmanızı önerdiğimiz bir ekosistemde yerini almaya başlıyor.

Websitemizde ve Twitter’da zkSync ERA ağı ile ilgili mainnet ve testnet haberlerini sıklıkla paylaşıyoruz. Çünkü yeni ekosistemler son döneme adından söz ettirebilmek için ilk kullanıcılara süper ödüller dağıtıyor. Yaptıkları bu airdroplar onbinlerce dolara kadar çıkabiliyor. MahaDAO da bu hafta zkSync Era ekosistemi içinde yer alacağını açıkladı. Hatta şimdiden zkSync ekosisteminde MahaDAO ‘yu görebilirsiniz.

zkSync ERA ağını ele aldığımız ve airdrop ihtimalini kovaladığımız rehberimize ulaşabilirsiniz.

Bir diğer önemli gelişme de artık Ethereum değil MahaDAO ‘nun diğer blokzincirler üzerinde de yer alacağıydı. Bu konu CEO Enamakel’in topluluğa 2023 Roadmap güncelleme teklifinde yer alıyordu zaten. Ekip bunu Twitter’da bir anket ile topluluğa sormuştu. Enamakel; MahaDAO’nun zkSync ERA ekosistemi içinde yer alacağını duyurdu.

MahaLend

Ayrıca MahaDAO resmi twitter hesabı bir anket başlatarak topluluğa protokolün hangi ağ üzerinde yer almasını istediğini soru. Ankette Arbitrum ağı önde gidiyor. MahaDAO’nun ilk ürünü olan borç verme protokolü Mahalend; Arbitrum ağında başlıyor. MahaDAO ekibi diğer zincirlere yayılarak daha fazla kullanıcı ve gelir çekmeyi planlıyor demiştik. Adım adım Maha adını ekosisteme yaymaya devam ediyor.


Mahalend, verim çiftçiliği ve diğer karmaşık DeFi faaliyetleri için Sushi Swap ve Kyber Swap gibi önemli protokollerle çalışma hedefleri olduğunu açıkladı. Mahalend’in Nisan sonuna kadar yenileneceğini belirttiler.

Farming Revamp

Kullanıcıların likidite sağlaması için tek sayfalık bir farm dashboard üzerinde çalışmalara devam edildiği öğrenildi. Bu Farming sayfasında kontrol paneli, likiditeyi yönetmek ve farmingi artırmak için kullanımı kolay bir ara yüz sağlayacaklarını açıkladılar.
Bu ara yüz ile amaç, süreci basitleştirmek ve kullanıcıların anlamasını kolaylaştırmak olduğunu belirtiyorlar.
Bu güncellemenin Maha’nın likiditesinin, kullanıcı tabanının ve TVL’nin uzun vadeli büyümesine yardımcı olması bekleniyor.

Gifts Of Eden (DiscordBOT)

Discord botu olan Gift of Eden adlı bir sadakat programı geliştirildiği duyuruldu. Kullanıcılar, sosyal etkileşimler, discord sunucusundaki sohbetler, MahaDAO ile ilgili belirli sosyal katılım etkinlikleri aracılığıyla puan ve ödüller kazanabilecek.
Gifts of Eden şu anda Alfa aşamasında ve MahaDAO Discord sunucusundaki kullanıcılar tarafından kullanılma açıldı. Gifts Of Eden’in kullanımının genişletmesi için diğer projeler ve topluluklarla işbirliği yapılması planlanıyor.

Dune Analytics Dashboard

Topluluğa şeffaflık sağlamak için Gelir Panosu olarak da bilinen Dune analitik panoları oluşturuldu. ( BURADAN dashboard’a ulaşabilirsiniz.) Gelir kontrol paneli, farklı gelir kaynakları, aylık büyüme ve NFT lansmanlarının katkısı hakkında bilgiler gösteriyor. Platforma gittiğimizde bir gelir artışı elde edildiğini görebiliyoruz. Maha tokenlerinin staking, çıkartma ve günlük süresi gibi istatistiki on chain verileri de takip edilebiliyor. Ayrıca dashboardın $ARTH bölümünde, MahaDAO’un %200 oranında teminat verdiğini ve ARTH fiyatının enflasyon karşısında değer kazandığını gösteriyor.

MahaDAO Eğitim Portalı

Şu anda Schlonki adlı bir topluluk üyesi tarafından bir eğitim portalı geliştiriliyor. Eğitim Portalı, kullanıcılar için MahaDAO’nun anlaşılmasını sağlamak adına basitleştirmeyi amaçlıyor.
Portalda; MahaDAO’nun temelleri, People of Eden NFT’ler, blockchain ve DeFi hakkında içerik bulunacak. Ayrıca MahaDAO ile ilgili kurslar, videolar ve etkinlikler sunulacak.
Topluluk, bir yönetişim önerisi aracılığıyla eğitim portalını Maha tokenlerle finanse etmeyi planlıyor. Portalın Nisan sonunda başlaması bekleniyor ve topluluğun MahaDAO’nun vizyon ve misyonuna yönelik önemli bir katkısı olacağı düşünülüyor.

Yönetişim Portalı Staking Ödülleri

Maha token staking’i teşvik etmek için ekip, Forward Protocol dahil olmak üzere Maha Starter’da başka token’leri başlatmak ve başka bir proje geliştirmek için çalışmalarını hızlandırdı. Stake portalında kullanıcılar Maha tokenlerini istedikleri süre boyunca stake edebiliyorlar zaten. Stake edenler ayrıca, ürünleri oluştururken ve gelir elde ederken protokolün gelirinden toplanacak olan ETH ve Earth tokenleri şeklinde ücretler ve protokol ücretleri alacak. Buradaki amaç şu, proje büyüdükçe staking havuzunda daha yüksek APR’lere, daha fazla gelire ve daha fazla Maha tokenine sahip olmak.

MahaDAO ekibi yoluna son sürat devam ediyor. Daha önceki yazımızda uzun vadeli planlarını ve yol haritalarını sizlerle paylaşmıştık. Yukarıda kısaca özetlediğimiz ise kısa ve orta vadede yapacakları etkinlikler ile son durumlarını paylaştık. MahaDAO ekibi topluluk odaklı ve teşvik edici yapısı ile ekosistemde birçok DAO’ya örnek oluyor.

Sizde bu ekip içinde yer almak istiyorsanız. Yapmanız gerekenler çok basit, Opensea üzerinden People of Eden NFT’lerinden alıp; stake ederek Maha token kazanabilir ve topluluk içinde söz sahibi olabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.