Premier League, Sorare ile NFT antlaşması imzaladı


0

Blockchain tabanlı fantezi spor oyunu üreticisi Sorare, dünyanın en çok izlenen futbol ligi olan İngiltere Premier Ligi ile bir anlaşma yaptı. Oyun, EPL’nin 20 futbol kulübünün hepsinden oyunculara dayalı kartlar yayınlayacak. Bunlar, lige özgü yarışmalar, taslak tabanlı oyun ve maaş sınırı modu gibi yeni oyun özellikleriyle birlikte piyasaya sürülecek.

“Taraftarların favori takımlarını ve oyuncularını takip etme biçimleri gelişiyor ve Premier Lig her zaman taraftarlarla etkileşim kurmanın yollarını arıyor. Premier League CEO’su Richard Masters, Sorare’nin dijital kartları ve yenilikçi çevrimiçi oyunu, kendilerini Premier Lig’e daha yakın hissetmeleri için yeni bir yolu temsil ediyor” dedi.

Sorare, 2018’de NFT tabanlı fantezi sporları oyunu piyasaya sürüldüğünde futbolla başladı. Bugün şirketin 50 farklı ligde 300’e yakın futbol kulübüyle anlaşması var. Bunlar arasında İtalya’nın Serie A’sı, İspanya’nın La Liga’sı, Almanya’nın Bundesliga’sı ve Amerika Birleşik Devletleri’nin MLS’si gibi en iyi isimler yer alıyor. Çeşitli üst düzey ligler arasındaki bu ağ etkisi, taraftarların etkileşimde kalmasına yardımcı olacaktır.

Ek olarak Sorare, 2022 Dünya Kupası için oyununun oynaması ücretsiz bir sürümünü başlatmak için FIFA ile ortaklık kurdu . Ortaklık sırasında 585.000’den fazla hayran Sorare’ye kaydoldu.

Sorare farklı spor dallarına genişledi. Şirket, NBA ve MLB ile anlaşmalar imzalayarak Sorare’nin futbol, ​​basketbol ve beyzbol hayranlarına ulaşmasını sağladı.

Premier Lig, bir NFT ortağı arıyor. Bildirildiğine göre , rakip ConsenSys ile 450 milyon doları aşan dört yıllık bir anlaşma için yapılan görüşmeler, kripto kışının ortasında çöktü. Premier Lig’in ihtiyatlılığı muhtemelen kendisine bir miktar gelire (yılda yaklaşık 118 milyon $) mal olsa da, bu ortaklık uzun vadeli taraftar katılımına odaklanmış gibi görünüyor. Sorare’nin oynayışı ve yavaş ama istikrarlı büyümesi , hızlı zengin olma spekülatif varlığı damgasından kaçınmasına yardımcı oldu.

Bu anlaşma, NFT ve blockchain ortaklıklarının 2023’te 2022’den çok farklı bir şekilde değerlendirileceğine işaret ediyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.