Piyasa Belirsizliğine Rağmen, Ripple XRP CEO’su Brad Garlinghouse Gelecek Hakkında İyimser


0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Kraken’e karşı kripto pazarında belirsizliğe neden olan son uygulama eylemlerine rağmen, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse kripto para birimi düzenlemesinin geleceği konusunda iyimser olmaya devam ediyor.

Garlinghouse, tümü Ripple’ın güçlü bir varlığa sahip olduğu ülkelerde kripto pazarı için beş olumlu düzenleyici gelişmenin altını çizdi.

Dünya Çapında Düzenleyici Gelişmeleri Teşvik Etmek:

CEO, düzenleyici ilerlemenin ilk örneği olarak, kripto piyasası katılımcıları için yeni bir dizi düzenlemenin henüz yayınlandığı Dubai’ye işaret etti. Ayrıca Fujairah Ulusal Bankası, Mart 2020’de sınır ötesi para transferleri için Ripple ile bir ortaklık duyurdu.

Maliye Bakanlığı kripto para birimleri için lisanslama ve saklama düzenlemelerinde reform yapmak istediği için Avustralya, olumlu düzenleyici gelişmelere sahip ikinci ülke olarak gösterildi. Hazine yakın zamanda belirteç eşleme konusunda bir istişare yayınladı ve mevcut çerçeveleri güncellemek için kamu girdisi arıyor.

Garlinghouse ayrıca, yeni Birleşik Krallık HM Hazine danışmanlığının finansal istikrarı korurken yenilik için net bir çerçeve sağlamayı amaçladığı Birleşik Krallık’taki düzenleyici gelişmelerden duyduğu heyecanı dile getirdi. İngiltere Merkez Bankası geçtiğimiz günlerde CBDC projesi hakkında Ripple’dan bahseden bir danışma belgesi yayınladı.

Güney Kore ayrıca, Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu’nun güvenlik ve ödeme belirteçlerini ve bunların ayrı ayrı nasıl düzenleneceğini tanımlayan yönergeler yayınlamasıyla düzenleyici adımlar atıyor. SBI Ripple Asia’da, Garlinghouse’un şirketi bölgede önemli bir küresel ortağa sahip.

Son olarak CEO, ülkenin Ripple ile işbirliği içinde bir CBDC geliştirdiğine dair söylentilerin olduğu Brezilya’dan bahsetti. Garlinghouse, bu düzenleyicilerin ABD’de eksik olan ve Ripple gibi şirketlerin büyüdüğü liderliği sağladığı sonucuna vardı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.