Ekonomist Alex Krüger Bitcoin ve Ethereum Uyarısı Verdi, Bir Sonraki Kripto Rallinin Ne Zaman Başlayacağını Tahmin Etti


0

Ekonomist ve kripto tüccarı Alex Krüger, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) daha fazla aşağı yönlü potansiyele sahip olabileceğini, ancak yeni bir kripto rallisinin neredeyse göründüğünü söylüyor.

Krüger, 151.100 Twitter takipçisine, kripto piyasalarındaki düşüşün, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Kraken’in staking hizmetlerini kapatmasına makul bir yanıt olduğunu söyledi.

Ancak, kripto piyasalarının en erken önümüzdeki birkaç gün içinde toparlanabileceğini tahmin ediyor.

“Hızlı kripto piyasası görünümleri. Henüz boyut eklenmiyor. Bir sonraki boğa koşusunun ya TÜFE [tüketici fiyat endeksi] ile ya da ay sonunda başlayacağını düşünün. BTC ve ETH’nin hala aşılması gereken yuvarlak seviyeleri var. Piyasa stresi de yok. Bunu sağlıklı bir geri çekilme olarak görün. Yalnızca TÜFE %0,2 oranında artarsa tam ayı açın.”

ABD enflasyonunun zaman içindeki değişim oranını takip eden TÜFE’nin 14 Şubat’ta açıklanması planlanıyor. Tüccarlar yeni verileri Federal Rezerv’in enflasyonla mücadele çabalarındaki bir sonraki hamlesinin bir göstergesi olarak gördüğü için yakından izlenen bir ölçüdür. Konsensüs beklentisinin altında bir TÜFE baskısı, Fed’i agresif faiz artırımlarını durdurmayı düşünmeye sevk edebileceği için genellikle yükseliş sinyali olarak görülür.

Krüger ayrıca SEC’in staking hizmetleri için muhtemelen Coinbase’in peşine düşeceğini tahmin ediyor.

“SEC kesinlikle Coinbase’in peşine düştüğü için öyle düşünmeyin. Şimdi TÜFE öncesi belirsizliğe giriyoruz. O zamana kadar bana göre bir artısı yok. Önümüzdeki iki haftayı toplayın. Sonra, biz ay.

Krüger’e göre SEC’in ABD kripto borsalarına yönelik eylemleri daha sonra sektör üzerinde olumlu bir etki yaratabilir.

“Sonrası için olumlu anlatım: ABD borsalarının/saklayıcılarının staking hizmetleri sunmasını yasaklamak, staking’i zincir dışına veya yurt dışına itiyor. ETH artık merkezi değil ve ABD düzenleyicilerinin kontrolü altında değil. Merkezi olmayan ETH, daha iyi ETH’dir.

Bu dönüşün birkaç hafta içinde başladığını görün… Çin’in Bitcoin’i yasaklaması (son kez!) ve anlatı yorumcularının bunu “Bu Bitcoin için iyi çünkü artık madencilik ABD yerine ABD’de yoğunlaşacak” haline getirmesine benzer. Çin.'”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.