NuLink Testnet Node Kurulumu


0

NuLink ağı, gizliliği koruyan uygulama geliştiricilerinin en iyi uygulamaları ve türünün en iyisi güvenlik ve gizliliği uygulamaları için merkezi olmayan bir çözümdür. NuLink ağı, uç nokta şifreleme ve kriptografik  erişim kontrolü sağlar. Hassas kullanıcı verileri, herhangi bir kullanıcı platformundan buluta veya merkezi olmayan depolamaya güvenli bir şekilde paylaşılabilir ve bu verilere erişim, Proxy Yeniden Şifreleme veya Nitelik Tabanlı Şifreleme’deki politika tarafından otomatik olarak verilir. Diğer taraftaki veri kullanıcısı için Sıfır Bilgi Kanıtı, veri kaynağını doğrulamalarına yardımcı olabilir. Daha gelişmiş gizliliği koruyan kullanım durumlarında NuLink, kurumsal düzeyde veri hesaplama hizmetlerini özelleştirmek için Tam Homomorphic Şifreleme kullanır…

Nulink teknoloji platformu, teknik çekirdeği olarak blok zinciri, erişim kontrolü (Proxy Yeniden Şifreleme, Nitelik Tabanlı Şifreleme) ve güvenli hesaplamadan (Sıfır Bilgi Kanıtı, Güvenli Çok Taraflı Hesaplama, Tam Homomorphic Şifreleme) oluşur. Kurumsal düzeyde veri paylaşımı ve hesaplama hizmetleri sağlar. 

Yatırımcılarına baktığımız zaman büyük oyuncuları bir arada görebiliyoruz. Özellikle Binance Labs’in Gizlilik tokenleri ve ZKP üzerinde son dönemde oldukça yüksek yatırımları mevcut

Zero Knowledge Proof (ZKP) hakkında detaylı bilgi öğrenmek isterseniz; buradan yazımıza ulaşabilirsiniz. Detaylı anlatım videomuza buradan ulaşabilirsiniz.

Hızlı Şekilde Token ekomonisine baktığımızda ise;

Toplam arzının 1 Milyar adet olduğunu ve %20’sinin airdrop ve topluluk ödüllerine ayrıldığını görebiliriyoruz.

Testnet bölümü iki aşamadan oluşacak;

 1. Aşama; 15 Eylül 20 Kasım arası olacak
 2. Aşama; 20 Ekim 20 Kasım arası olacak.

Testnetin ilk aşamasına katılanlar 3.000 NLK ve 2. Aşamaya katılanlar 6.000 NLK ve ön satış için Whitelist alacaklar.

Roadmap yani yol haritasına göre, mainnete 2023 4. çeyreğinde geçecek, bu nedenle node testinden sonra bekleme süresi biraz uzun fakat ödülü de değecektir diye düşünüyoruz.

Testnet iki aşamadan oluşuyor. Birinci aşamada site üzerinden işlemlerimiz ve sonrasında VPS ile sanal sunucu kiralayıp onun üzerinden adımları göstereceğiz.

Buradan siteye ulaşıyoruz. Sonrasında Metamask cüzdanımızı bağlıyoruz.

Görseldeki adımları sırasıyla yapıyoruz. BNB test ağını da cüzdanımıza ekledikten sonra ilk işimiz, test için bize TBNB lazım bunun için faucet gidiyoruz.

Buradan Faucet’e ulaşıyoruz.

Faucet’te capchayı doğruladıktan sonra, Metamask adresimizi giriyoruz, sonrasında işlemler tamamlanınca, cüzdanımıza test TBNB geliyor. Şimdi siteye geri dönelim.

Faucet bölümüne geliyoruz;

Stake için bize lazım olan NLK tokenlarını istiyoruz. Bu işlem sonrasında görsellerdeki gibi cüzdanınızda TBNB bakiyesi ve NLK bakiyesi olması gerekiyor.

Bu adımları halledikten sonra Stake bölümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Cüzdanımızdaki NLK tokenleri stake bölümünde görselleri takip ederek, işlemleri tamamlıyoruz.

Site üzerinden işlemlerimiz bu kadar, sıra geldi VPS üzerinden Nulink Worker ile Node kurulumuna;

Buradan Node Kurulumu için github bölümüne geçebilirsiniz.

Nulink Node Kurulumu

NuLink Offical;

Web Sitesi Twitter Discord kanallarını takip etmeyi unutmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.