Milyarder Justin Sun, ChatGPT Benzeri Yeni TRON Destekli AI (Yapay Zeka) Altyapısı ve Ödemeler Ağını Başlattığını Duyurdu


0

Justin Sun, Tron’un (TRX) yapay zeka (AI) sistemleri için yeni bir merkezi olmayan ödeme çerçevesi başlatacağını söyledi.

Tron’un kurucusu, yeni bir Twitter ileti dizisinde, çerçevenin yapay zeka araştırma şirketi OpenAI ve onun amiral gemisi projesi, son birkaç ayda viral olan bir AI sohbet robotu olan ChatGPT için çalışacağını söylüyor.

“Çerçeve, zincirdeki akıllı sözleşme sistemini, ödeme katmanı protokolünü, temel çağıran SDK’yı [yazılım geliştirme kiti] ve AI ödeme ağ geçidini kapsar. Merkezi olmayan BitTorrent dosya depolama sistemi BTFS’de kullanıcı sorularını ve yapay zeka sonuçlarını depolamak için akıllı sözleşme sistemini kullanma.

Ödeme katmanı protokolü, zincir üzerinde istikrarlı para birimi mutabakatı için destek sağlar ve etkileşim katmanı, kullanıcılara yapay zeka hizmetleri için standart ödeme ve API sağlar. TRX ve BTT [BitTorent], tamamen merkezi olmayan depolama ve DAO [merkezi olmayan özerk organizasyon] yönetişimi elde etmek için derinden dahil olacak.

Bu çerçeve, güvenli, güvenilir, kurcalamaya dayanıklı, sansür karşıtı ve yapay zeka yeteneğine sahip merkezi olmayan bir ödeme sistemi gerçekleştirecek ve insanların yeni bir merkezi olmayan, akıllı finansal ekosistem oluşturmasına yardımcı olacak.”

Sun, Tron akıllı sözleşmelerinin otomatik ödemeleri etkinleştirdiğini ve AI geliştiricileri için ödeme sürecini kolaylaştıracağını söylüyor.

TRX’in fiyatı, Sun’ın duyurusundan etkilenmiş gibi görünmüyor. Piyasa değerine göre 18. sıradaki kripto varlığı, son yedi gün içinde yaklaşık %1,6 artışla bu yazı yazılırken 0,0634 dolardan işlem görüyor.

Geçen ay, teknoloji devi Microsoft, “Yapay zeka atılımlarını hızlandırmak” için OpenAI’ye “çok yıllı, milyarlarca dolarlık yatırım” yapacağını duyurdu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.