Milyarder Chamath, Bitcoin’in Yükselişinin Sırada Olanlarla Karşılaştırıldığında Sönük Kalacağını Söyledi


0

Milyarder girişim kapitalisti ve erken dönem Bitcoin ( BTC ) yatırımcısı Chamath Palihapitya, ortaya çıkan bir dizi trendin yatırım kariyerinin en büyük fırsatını sunduğuna inandığını söylüyor.

Wharton School’da bir ocak başı sohbetinde Social Capital CEO’su, önümüzdeki yirmi yılda tüm zamanını önemli küresel sorunlar üzerinde çalışarak geçireceğini söyledi.

“Bu yangın hortumunu yöneteceğim yer orası. Bu enerji üretimi sorunları, bu hesaplama sorunları, bu yaşam bilimleri sorunları. Muhtemelen üzerinde çalışılacak daha büyük şeyler yoktur.” 

Palihapitya’nın Menlo Park merkezli yatırım şirketi Social Capital, yaşam bilimleri, temiz enerji ve teknoloji endüstrilerinde çalışan şirketlere aşağıdakiler dahil bir dizi yatırım yaptı :

 • Syapse – gerçek dünyadaki bakımı ilerletmeyi amaçlayan bir firma
 • Proterra – elektrikli pillerle çalışan otobüsler geliştirmeyi amaçlayan bir şirket
 • Groq – yapay zekada iş yüklerini hızlandırmayı amaçlayan bir firma.

Palihapitiya’ya göre, bu sorunların ele alınması, yatırımcılar arasında dağıtılan trilyonlarca dolarlık servet yaratabilir. Trendleri anlayanların “inanılmaz derecede müreffeh ve zengin” olacağının altını çiziyor.

Ayrıca, bu sorunların on yıldan daha uzun bir süre önce BTC’nin 100 dolardan işlem gördüğü Bitcoin birikiminden daha büyük bir fırsat sunabileceğini söylüyor.

“Örümcek hislerimin bana yatırım kariyerimin en büyük fırsatı olduğunu söylediği şey bu ve daha önce hiç böyle hissetmemiştim. Bitcoin hakkında böyle hissetmedim bile. 2011’de bu şeylerin %5’ine sahip olan adam bendim. Bunun kazanacağını bildiğim halde dolar maliyeti ortalamam 90 veya 100 dolardı. Sana bunun yanında bunun sönük kalacağını söylüyorum.” 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.