Kripto Yöneticisi, Ripple’ın SEC’e Karşı Kesinlikle Kaybedeceğini Söyledi


0

Chia Network başkanı Gene Hoffman, bir Twitter ileti dizisinde, Ripple’ın devam eden hukuk savaşında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı kaybedeceğine olan güvenini dile getirdi.

Bu duygu, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler’in kripto kralı dışındaki tüm kripto para birimlerinin menkul kıymetler olduğunu ima etmesine yanıt olarak bir Twitter kullanıcısının Hoffman’a Chia’nın Bitcoin’e üstünlüğü hakkındaki düşüncelerini alaycı bir şekilde sormasının ardından paylaşıldı.    Hoffman, Chia’nın token’ı XCH’nin menkul kıymet olmadığını ve şirketin Chia hissesini kaydetmeyi planladığını belirterek yanıt verdi. Bunu yapmamayı seçen diğerlerinin aksine, yasal olmanın bariz yolunun bu olduğuna inanıyor. Bununla birlikte, Ripple’ın eski geliştirici ilişkileri direktörü Matt Hamilton, hisse senedi kaydının SEC’in Ripple’ın peşine düşmesini engellemediğine dikkat çekti.

Hoffman, Ripple hissesini kaydetmeden önce Ripple’ın XRP satarak hata yaptığını belirterek Hamilton’a karşılık verdi. Jetonu satmazsanız menkul kıymet olarak kabul edilemeyeceğini de sözlerine ekledi. Ayrıca Chia şirketinin XCH’ye sahip olduğunu ancak hiçbir zaman token satmadığını da açıkladı. XCH’nin tüm ticareti “çiftçi çiftçilerinden” olmuştur.

Ripple’ın eski en iyi geliştiricisi, SEC ikincil piyasa satışlarının da menkul kıymetler olabileceğini iddia etmeye çalışırken, Hoffman’ı Ripple davasını yakından takip etmesi konusunda uyardı. Ancak Hoffman, gerçeklerin farklı olduğunu ve yöntemlerinin Ripple’ın hatasına düşmemek için özel olarak tasarlandığını belirtti.  Chia başkanı, SEC ile tokenin düzenleyici statüsü hakkında  herhangi bir görüşme yapmadığını, ancak bunun bir menkul kıymet olmadığına inandığını söylüyor .

Hoffman’ın sözleri, Chia’nın yasal uyumuna güvendiğini ve Ripple’ın SEC ile devam eden yasal savaşının sonucu konusunda iyimser olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, SEC’in kripto alanındaki menkul kıymetler düzenlemesine ilişkin duruşu tam olarak net değil ve devam eden davalarının endüstrinin düzenleyici ortamını nasıl etkileyeceği henüz belli değil.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.