MicroStrategy, Gerçekleşmemiş 2.150.000.000 Dolarlık Kayba Rağmen Bitcoin (BTC) İddiasından Mahkum Kaldı


0

İş zekası firması MicroStrategy, yaklaşık 2,1 milyar dolarlık gerçekleşmemiş zarara sahip olmasına rağmen Bitcoin’e (BTC) sadık kalmaya devam ediyor.

Şirketin başkanı ve CEO’su Phong Le, yeni bir kazanç raporunda, MicroStrategy’nin Bitcoin yatırımlarının kırmızı olmasına rağmen gelirinin 2022’de arttığını belirtiyor.

Le’ye göre firma, şirketin dayanıklılığının bir kanıtı olan zorluklarla harika bir dördüncü çeyrek geçirdi.

“2022’de MicroStrategy, bulut işimizin gücü sayesinde hem dördüncü çeyrek hem de tüm yıl için sabit para birimi bazında toplam gelir artışı elde etti.

Dördüncü çeyrekte, mevcut abonelik faturaları üst üste 11. çeyrekte çift haneli bir büyüme oranıyla büyüdü.”

Mali işler müdürü Andrew Kang’a göre MicroStrategy, portföyüne BTC’yi eklemeye devam ediyor ve onu uzun vadede elinde tutmayı planlıyor. Firmanın raporu, satın alma işleminden bu yana 2.153 milyar dolarlık kümülatif değer düşüklüğü zararı listeliyor.

Rapora göre MicroStrategy’nin en büyük halka açık şirket holdingi olan BTC zulası için ortalama maliyet temeli 30.107 dolar.

Kang diyor,

“Geçtiğimiz çeyrekte Bitcoin varlıklarımızı tekrar toplam 132.500 Bitcoin’e çıkardığımızı bildirmekten memnuniyet duyuyorum. Bitcoin pozisyonumuzu uzun vadede elde etme, tutma ve büyütme konusundaki kurumsal stratejimiz ve inancımız değişmedi.

2022’de makroekonomik ve döviz ters rüzgarlarıyla karşı karşıya kalsak da, bulut işimizi büyütüp ölçeklendirdikçe daha yüksek kaliteli, yinelenen gelirlere kaymaya devam ediyoruz. Kar marjlarını korurken gelir artışını sağlayan alanlara odaklanarak maliyetlere öncelik verme konusunda bilinçli ve kesin olmaya devam ediyoruz.”

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 23.100 dolardan işlem görüyor, bu son gün içinde kısmi bir artış.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.