Michael Saylor, FTX Çöküşü ve 2022’deki Diğer Kripto Skandallarının Bitcoin’e (BTC) Fayda Sağlayacağını Söyledi – İşte Nedeni


0

MicroStrategy kurucusu Michael Saylor, 2022’deki kripto skandallarının ve iflaslarının uzun vadede Bitcoin’e (BTC) fayda sağlayacağını söylüyor.

Yeni bir dördüncü çeyrek MicroStrategy kazanç çağrısında, Bitcoin boğası, FTX patlaması da dahil olmak üzere geçen yıl yaşanan birçok başarısızlığın ardından kripto alanındaki projelere ve işletmelere daha rasyonel bir yaklaşım öngörüyor.

2022’deki zorlu mikroekonomik koşullar sırasında parçalanan token projelerinin çoğunun, zayıf kullanım durumları nedeniyle baştan mahkum olduğunu söylüyor.

Ayrıca, merkezi olmayan bir dijital emtia olarak Bitcoin’in gücünün, aynı nitelikleri paylaşmayan diğer projelerin başarısızlıklarıyla vurgulandığını söylüyor.

“Geçtiğimiz 12 aydaki mikroekonomik duruma bakarsanız, o dönemde kripto işletmelerinin çoğu, kripto varlıkları ve kripto kullanım durumları eridi. BlockFi, Celsius ve FTX ile Genesis, Voyager ve Alameda’nın iflas hikayelerini elbette biliyoruz. Ayrıca tüm kripto paraların, LUNA jetonunun, Terra jetonunun, FTT jetonunun vb. erimelerini de biliyoruz. Bize göre bunların hepsi çok zayıf kullanım durumlarıydı ve çok kırılgan yapılar. Ve erimeleri an meselesiydi.

Bunun erimesi, Bitcoin için kısa vadeli olumsuz rüzgarlar yarattı çünkü Bitcoin, diğer tüm kriptolarla çapraz teminatlandırılmıştır. Ancak uzun vadede, kripto piyasasının rasyonalizasyonu Bitcoin için faydalı olacaktır. Merkezi olmayan bir dijital emtia olarak Bitcoin’in faydaları ve karşı taraf riskine sahip olmamanın faydaları konusunda tüm bir yatırımcı neslini eğitti.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.