dYdX Son Gelişmeler: Nisan 4. Hafta


0

dYdX borsası sürekli geliştirildiği ve yenilendiği için devamlı bir şekilde haberler ardı ardına geliyor. Hemen bir güncelleme yapalım.

Bir önceki yazımızda dYdX’in Türkiye pazarına gösterdiği özenden bahsetmiştik. dYdX Türkiye 10 şanslı kullanıcısına içinde 1 Şapka, 1 Hoodie ve 1 T-shirt bulunan kutu hediye verdiği bir kampanya başlatmıştı. Kazananlar belli oldu; ve Türkiye Discord kanalında duyuruldu. Discord linkini yazının sonunda bulabilirsin.

Ardından Türkiye ekibi yeni bir etkinlik olan 500$ ödüllü Hazine Avı başlatmış ve hem sitemizden hem de Twitter’dan duyurmuştuk. BlockLand DAO ile birlikte düzenlenen bu etkinlik de büyük ilgi görüyor. Bu tarz ödül etkinliklerinin devamının geleceğini düşünüyoruz; resmi kanalları ve bizleri takip edin.

Gelelim diğer gelişmelere. Bildiğiniz gibi dYdX platformu her 28 günde bir EPOCH tamamlıyor ve o döneme ait borsayla ilgili verileri topluluğa sunuyor. Geçtiğimiz gün de 21. EPOCH tamamlandı ve yine çok önemli veriler güncellendi.

Veriler ışığında son EPOCH’da borsada benzersiz 4334 kullanıcı ile 31 milyar$ hacim yapıldığı olduğu paylaşılmış. 1,6 milyon $DYDX coin de komisyon geri ödemesi olarak 3400 kullanıcıya dağıtıldı. Bilmeyenler için hatırlatalım dYdX borsasında trade hacminiz son 28 günde 100.000$ altında kalırsa 0 komisyon ödüyorsunuz. Üstüne çıkması halinde de DYDX coin havuzundan pay alıyorsunuz. %5 özel indirimli kayıt linkimiz burada. Biliyorsunuz geçtiğimiz ay yapılan DAO oylamasında trade ödülleri %45 oranında azaltılmıştı. Bu EPOCH’tan itibaren ekstra 1.294.520 $DYDX coin Ödül Hazinesine verilecek. dYdX Türkiye’nin EPOCH 21 raporuna buradan ulaşabilirsiniz. Mutlaka inceleyin; ilginizi çekecek birçok veri bulacağınıza eminim.

dYdX sadece kendi platformu ve DAO’su için değil tüm kripto topluluğuna artı değer katmak için çalışmalarda bulunuyor. Bunun için zaten bir Grants yani Hibe programı mevcut. Ancak bazen bu programda sonuç almak bazen 2 haftayı buluyor. Daha küçük ölçekli desteklerin gözden kaçmaması için Hibe programına yeni bir özellik ekliyorlar. Erişilebilirliği artırmak için, dYdX Hibe Programı topluluk katılımcıları tarafından küçük, tek seferlik projeleri finanse etmek amacıyla bir hızlandırılmış topluluk girişimi “Community Cauldron” başlatıyor. Fonlama tutarları, her hibe talebi için en fazla 2.500 dolar ile sınırlandırıldı ve bu tutarın üzerindeki hibe talepleri standart süreçten geçirilecektir. Eğer senin de gelişime açık yepyeni bir fikrin varsa buradan hem Hibe hem de Community Cauldran’a başvurabilirsin! dYdX Türkiye’nin konu ile ilgili detaylı makalesini bıraktım.

Geçtiğimiz bültenimizde yer alan bir diğer önemli konu da Starkware ekibinin dYdX V3 üzerinde bulduğu sorunun çözülüp çözülmemesi gerektiğiydi. Yapılan oylama sonucu V3’de rastlanan bu bug düzeltildi. Yine bir başka teklifte borsada Maksimum Fonlama Oranını %0,75’den %4’e çıkarılması kabul edildi.

dYdX Forum geçtiğimiz hafta Discourse platformuna taşınmayı oylamıştı. Artık DAO iletişimi; kullanıcı dostu arayüzü ile çok daha eğlenceli ve efektif oluyor.

dYdX Hakkında

dYdX, açık, güvenli ve güçlü finansal ürünler inşa etme misyonuyla önde gelen merkeziyetsiz bir borsa geliştiricisidir. dYdX şu anda Ethereum üzerinde denetlenen akıllı sözleşmelerle çalışmaktadır, bu da trade yaparken merkezi bir borsaya güvenmek zorunda olmamanızı sağlar. Merkeziyetsiz bir borsanın güvenliği ve şeffaflığını, merkezi bir borsanın hızı ve kullanım kolaylığı ile birleştiriyor.

dYdX | Twitter | YouTube | Telegram | Discord | Medium

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.