MantaPay v3 Teşvikli Testneti Geldi


1

Yeni Özellikler, Devam Eden Teşvikler ve Daha Fazlası

Geçen hafta MantaPay Testnet v2′; MantaPay Testnet v3’ün lansmanına hazırlanırken kullanımdan kaldırılmıştı . MantaPay Testnet v3 , MantaPay’in Calamari Network’teki beta ana net sürümünden önceki testnet tasarımının son sürümü olacak. Bu makale, teşviklere, Testnet v3’teki yeni özelliklere ve nasıl yapılacağına ilişkin adımlar konusunda bizlere yol göstermektedir.

MantaPay Testnet v2 İncelemesi

24 Mayıs’ta yayınlanan MantaPay Testnet v2 , yaklaşık altı ay sürdü. Bu süre zarfında 22.520 benzersiz adres, 180.000’den fazla gizli işlem üretti. Karşılaştırmak gerekirse eğer MantaPay Testnet v1’de 6.000 benzersiz adres, 60.000’den fazla işlem oluşturulmuştu.

Testnet v3’ü Dört gözle Bekliyoruz

MantaPay Testnet v3 , MantaPay’in Calamari Network’te kullanıma sunulmasından önceki son testnet’tir. Bu, Kusama ekosisteminde başlatılan ilk gizli ödeme sistemi olacak ve çeşitli parachain varlıklarını destekleyecek. Test ağı için, v2’de bulunmayan yeni özellikleri deneyimleyebiliriz. Bu özellikler, MantaPay’in Calamari’de lansmanında da mevcut olacak.

Manta Network Youtube Sayfasında Yayınlanan Orjinal V3 Testnet Videosu

Manta; MantaPay Teşvik Edilmiş Testnet v3’ün yalnızca kısa bir süre için çalışmasını bekliyor. Daha sonra MantaPay, Calamari Network’te başlayacak. MantaPay’in Calamari Network’te kullanıma sunulmasının ardından, yeni özellikleri Calamari’deki ana ağlara ve gelecekte Manta Network’e sunmadan önce, Testnet’in gelecekteki sürümleri için yeni özellikler yayınlamaya devam edilebilir.

Yeni özellikler

MantaPay Testnet v3 , kullanıcıların GİZLİ işlemler gerçekleştirmesini basit ve hızlı hale getiren güçlü yeni özelliklerle birlikte geliyor. Test ağı, uygulamadaki Brigde – Köprü sekmesinden erişilebilen zincirler arası mesajlaşma (XCM) aracılığıyla çeşitli parachain varlıkları arasında köprü kurmayı destekler .

Ayrıca MantaPay Testnet v3 , ERC20 varlıklarını (şu anda Moonbeam aracılığıyla) destekliyor; bu, ERC20 tokenlerini köprülemek ve özelleştirmek için MetaMask cüzdanınızı bağlayabileceğimiz anlamına gelir.

Teşvikli Testnet

Manta; MantaPay Testnet v2’de olduğu gibi, MantaPay Testnet v3 için de teşvik açıkladı. Aynı kurallar, v3’teki test ağına hak kazanmak için geçerlidir. Teşvik edilen testnet airdrop’una potansiyel olarak hak kazanmak için tüm testnet görevlerini tamamlamanız gerekir. Listelenen görevler arasında en çok dikkat edilmesi gereken geri bildirim formudur. Yalnızca MantaPay’in tasarımına faydalı olacak yüksek kaliteli geri bildirimler, airdrop için yeterlilik olarak kabul edilecektir.

Formu: Etkinliklere Buradan Katılın

MantaPay, Calamari Network’te kullanıma sunulduktan sonra, MantaPay TeşvikLİ Testnet v3 etkinlikleri sona erecek. Testnet, ana ağlara yayınlanmadan önce çalışmaya ve yeni özellikler sunmaya devam edecek olsa da, Testnet’in kendisi artık teşvik edilmeyecektir.

Görevlerle ilgili sorularınız varsa Discord kanalından sorabilirsiniz . Herkese bol şans!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Faucet çalışmıyor, şuanlık beklemedeyiz. Detaylı rehber gelecek mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.