Manta İçin Geri Sayım Başladı


0

Blok zincirler üzerinde tam gizlilik prensibine sahip Manta Network geliştirme çalışmalarında sona doğru yaklaşıyor. Proje geçtiğimiz gün resmi Twitter hesabından paylaştığı bir flood ile takipçilerini sevindiren bir dizi haber paylaştı.

Lansmana hazırlanıyoruz!

Kenny Li; Co-Founder

Manta Network bildiğiniz gibi Polkadot ekosisteminde yer alacak. Polkadot Layer-0 ağına entegre olmak için ise ağ üzerinde parachain slot (yuva) kazanmanız gerekiyor. Ekip bu slot’u garanti altına aldı ve artık proje mainnet’e geçmeye neredeyse hazır.

Polkadot ekosistemini merak ediyorsanız Polkadot Nedir? videomuzu izleyebilirsiniz

Bizleri takip edenler hatırlayacaktır; Manta ile ilgili tüm testnet süreçlerine birlikte katıldık ve videolarını paylaştık. Ayrıca tarihin gördüğü en yüksek katılımcılı Trusted Setup etabı da başarıyla tamamlandı. Ekip son 1 yıldır oldukça önemli işler yaptı ve projeyi çok geliştirdi. Artık Manta ağının başlatılması ve MANTA tokenin listelenmesi için sayılı günler kalıyor.

Dün akşam saatlerinde de tüm parachain varlıklarında gizli işlemler yapılmasını sağlayan ilk ürünü MantaPay’in Testnet V3’ün tamamlandığı belirtildi. Yüksek bir katılımcı ve geri bildirim için ekip ayrıca topluluğuna teşekkür ediyor.

Süreç Nasıl İşleyecek?

Önümüzdeki birkaç hafta / ay boyunca, ekipten bir dizi duyuru akışı göreceğiz. Geliştirmeden lansmana geçiş çok yakın bir geçmişte açıklanmış olsa da, ekip arka planda yayınlanmaya hazır birçok şey üzerinde çalışıyor. Bunların arasında yeni ürünler, yeni ortaklıklar / entegrasyonlar, yeni hizmetler ve ödüller var. Manta ekibi kendi adlandırması ile “Harika Topluluğunu” ödüllendireceği yollar yaratmaya çalışıyor ve aynı zamanda topluluğu büyütmeye devam ediyor. Bunların içinde yeni etkinlikler de dahil olduğu söyleniyor.

Ayrıca Manta geçtiğimiz günlerde ETH Denver organizasyonunda zkDay Denver etkinliği organize etti ve mükemmel bir işe imza attı. Ekosistemde yer alan birçok firma ve geliştiricinin katıldığı etkinlikte Manta popülaritesini daha da arttırdı. ​İster özel olarak ZK tabanlı çözümler ve uygulamalar yaratan geliştirici olsun, ister sadece ZK konusunda hevesli olsun, diğer BUIDL’cılar ile birlikte çalışma, ZK profesyonellerinden uzman mentorluk alma ve bilgilendirici panellere katılma fırsatı yarattılar.

zkDay Denver Konuşmalarını izleyebilirsiniz

Universal Privacy Alliance – UPA oluşumunun öncüsü olan Manta blok zincir üzerinde tam gizliliği dünyaya yayma konusunda önemli işler yapmaya devam ediyor. Dünyayı değiştirecek gizlilik kavramını yaymak ve bunun bir temel insan hakkı olduğunu düşünüyorsanız sizleri UPA Nedir? yazımıza göz atmaya çağırıyorum.

Manta Network Nedir?

Hiç bilmeyenler için Manta Network’ü tekrar özetlemek istiyorum.

Manta Network, web3’e programlanabilir gizlilik getiren en hızlı kanıtlama hızına sahip zk katman 1 blok zinciridir. ZkNFT’ler ve MantaPay dahil olmak üzere temel ürün ve teknolojiler paketi, güçlü ZK özellikli kullanım durumlarına kullanıcı dostu erişim sunar.

ZKP Nedir? yazımıza buradan ulaşabilirsiniz!

Proje, Harvard, MIT ve Algorand gibi prestijli kurumların deneyimli kurucularından oluşan bir ekip tarafından oluşturulmuştur. Manta Network, Binance Labs ve Polychain dahil olmak üzere en iyi web3 yatırım fonlarından bazılarından yatırım aldı ve Alliance DAO ve Berkeley Blockchain Xcelerator dahil olmak üzere en iyi web3 hızlandırıcılarına katılarak büyüdü. Manta Network, yeni nesil web3 kullanıcılarını getirmeye ve gizlilik odaklı web3 uygulamalarının yeni bir bölümünü başlatmaya hazırlanıyor.

Daha detaylı bilgi edinmek için Manta Network yazımıza mutlaka göz atın!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.