Kripto Para Biriminde Mainnet (Ana Ağ) Nedir?


0

Kripto paralarda Mainnet(Ana ağlar) kısmen önemlidir, çünkü normal piyasalarda bir kripto para biriminin net değerini sağlarlar. Bunun ne olduğunu ve nasıl çalıştığını kontrol edelim.

Kripto para birimindeki mainnet, fiyatların tahmin edilmesi zor olduğunda bir blok zinciri projesinin başarısını ölçmenin kolay bir yolunu sunar. ICO yatırım yapmak isteyen herkesin herhangi bir kripto parayı kullanmadan önce net bir fikre sahip olması gereken önemli bir teknoloji özelliğidir.

Mainnet, kripto para birimini göndericiden alıcıya aktarma işlevini yerine getiren bir blok zinciridir. Mainnet, basitçe ana ağdır, bu sayede gerçek işlemler dağıtılmış bir defterde gerçekleşir. Buna karşılık, bir test ağı, Merkezi olmayan uygulamaların ve EDCC’lerin test edilip geliştirildiği bir test ağıdır.

Bir kripto paraya yatırım yapmadan önce, bir yatırımcının bir blok zinciri projesinin bir mainnete sahip olduğundan emin olması hayati önem taşır. Bir mainnet veya test ağının işareti, bir projenin ne kadar ciddi olduğunu gösterir, çünkü iki özellik bir kripto para biriminin fiyatını bir şekilde etkiler.

Kripto para birimlerindeki mainnet, kripto para birimlerinin gönderilmesini ve alınmasını mümkün kılan blok zinciri projelerindeki nihai üründür. Proje ekipleri güncelleme veya revizyona ihtiyaç olduğuna karar verdiğinde ana ağlar zaman zaman değişikliklere uğrar. Dahası, kripto tabanlı ana ağ lansmanlarının bir cüzdan sistemi içermesi gerekir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.