Kripto Borsası Binance, Danışmanlık Pozisyonu Teklif Etmek İçin 2018’de SEC Başkanı Gary Gensler ile Görüştü


0

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in 2018’de mevcut ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’i danışmanlık rolü için işe aldığı bildiriliyor.

Wall Street Journal’a (WSJ) göre Binance çalışanları, o prestijli ABD üniversitesi Massachusetts Institute of Technology’de profesörken Gensler’e başvurdu .

WSJ tarafından görüntülenen sohbetler, bir Binance çalışanının, Gensler’in “Dems 2020 seçimlerini kazanması durumunda düzenleyici koltuğuna geri döneceğine” inandığını gösteriyor.

Rapora göre Gensler, danışmanlık pozisyonunu reddetti ancak Binance lisanslama stratejileri teklif etti. WSJ, Gensler’in o sırada Binance’in girişim yatırımı kolu başkanı Ella Zhang ve kripto borsasının bir Amerikan şirketi kurması gerektiği fikrini ortaya atarak Binance’in kurulmasına yol açan Harry Zhou ile görüştüğünü iddia ediyor. BİZ.

WSJ tarafından incelenen sohbetlere göre Zhou şunları yazdı:

“Gensler’in danışman olmayı reddetmesine rağmen, lisans stratejilerini paylaşma konusunda cömert davrandığını gözlemliyorum.”

Rapora göre Gensler, Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao ile Mart 2019’da Tokyo’da bir araya geldi.

O zamanlar Gensler ile ilgilenen tek şirket Binance değildi. WSJ’ye göre, çok sayıda özel şirket, 2018 ile 2021 yılları arasında SEC Başkanını danışman sıfatıyla bir pozisyon teklif etmesi için işe almaya çalıştı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap