Kripto Analisti, BTC Halving Devralırken 180.000 Dolarlık Bitcoin Fiyat Patlamasının Geldiğini Söyledi


0

Popüler bir kripto analisti, Bitcoin’in mevcut döngüsü için uzun vadeli hedefini açıkladı ve bu büyük bir hedef.

İkinci kişiliği Filbfilb olan sahte tacir, 85.000 Twitter takipçisine en iyi kripto para birimi için hedefinin şu anda 180.000 dolar olduğunu söylüyor.

Analist, kilit katalizör olarak Bitcoin’in şu anda yaklaşık bir yıl uzakta olan yarılanmasına işaret ediyor.

Dört yılda bir gerçekleşen halving, piyasaya giren yeni BTC miktarını blok başına 6,25 Bitcoin’den blok başına 3,125 Bitcoin’e düşürecek.

Arzın daralması tarihsel olarak Bitcoin fiyatındaki büyük hareketlerle aynı zamana denk geldi ve tüccar bu sefer de farklı olmayacağına inanıyor.

“Bitcoin yarıya indirilmesi Mart 2024’te yapılacak. Tarihin ters gitmesi gerekiyorsa, yeniden tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerinde her türden çılgınca şeyi yapmaya başlamadan önce bokunuzu toparlamak için mutlak maksimum 18 ayınız var.”

Filbfilb, tüccarların potansiyelini anlamak için her BTC yarılanmasından hemen sonra neler olduğunu ayrıntılarıyla anlatan tek bir grafiğe ihtiyacı olduğunu söylüyor.

“Sadece bir grafiğe bakacak olursak, o zaman Bitcoin boğa piyasası karşılaştırması odur.

Yani herkes aynı sayfada, Bitcoin bankasının enflasyonu tam istihdamla dengelemeye çalışan üyeleri, binaları ve oranları manipüle eden bankacıları yok. Kod üzerinde çalışır; her zaman olmuştur ve her zaman olacaktır…

Şimdi herkesin bildiği ekonomi dersine geçelim. Fiyat, arz ve talebin bir fonksiyonudur. Bu nedenle, her yarılanmadan sonraki dönemde (grafiğe göre sol tarafta) fiyatta bir ralli görüyoruz.”

Tüccar ayrıca, bir sonraki büyük boğa koşusu için destek görevi göreceğine inandığı alandaki temel gelişmelere işaret ediyor.

Bu gelişmeler, BTC’nin Fidelity ve BlackRock gibi finansal devlerde kurumsallaşmasını, AB ve Birleşik Krallık’ta kripto üzerinde olumlu düzenleyici netlik potansiyeli ve BTC’nin El Salvador ve Orta Afrika Cumhuriyeti’nde yasal ödeme aracı olarak kabul edilmesini içeriyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.