İsviçre Hükümeti, Credit Suisse Bankasını Kurtaracak mı?


0

İsviçre hükümeti, bankayı istikrara kavuşturmanın yollarını bulmak ve mali sisteme yönelik sistemik riskin kontrol altına alınacağı konusunda halka güvence vermek için Credit Suisse ile birlikte çalışıyor.

CNBC’nin bir raporuna göre, en büyük hissedarı daha fazla sermaye enjekte etmeyi reddettikten sonra eşiğinde olan sorunlu bankacılık devi, şimdi kamu hükümeti desteği alıyor.

Credit Suisse ve hükümet liderleri, krizi kontrol altına almak için İsviçre hükümetinden likidite akışı, büyük bankanın daha küçük birimlere bölünmesi veya rakibi UBS ile anlaşma dahil olmak üzere çeşitli çareler düşünüyor Bloomberg.

Credit Suisse’in potansiyel başarısızlığı Çarşamba günü finans dünyasında şok dalgaları yarattı.

ABD Hazine Bakanlığı’nın, Credit Suisse’in çöküşünün Amerikan bankacılık sistemi ve genel ekonomi üzerindeki etkisini gözden geçirdiği bildirildi.

Bankacılık sıkıntılarının ABD kıyılarından uzağa yayılacağına dair korkular, Wall Street’te dalgalı bir günü tetikledi, Dow 362 puan ve S&P 500 34 puan düştü.

ABD ve şimdi de küresel bankacılık sistemiyle ilgili endişeler arasında patlama yaşayan Bitcoin, Salı günü 26.111 dolara ulaştıktan sonra yeniden izini sürdü. BTC, yayınlandığı sırada son 24 saatte %0,6 düşüşle 24.560 dolardan işlem görüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.