İki Analitik Firmasına Göre Bitcoin, Bir Sonraki Boğa Piyasasının Başlangıcına İlişkin Çelişkili Sinyaller Veriyor


0

İki farklı kripto analitik firması tarafından paylaşılan ölçümlere göre, Bitcoin (BTC) bir sonraki boğa piyasasının ne zaman başlayacağına dair çelişkili sinyaller veriyor.

Santiment, BTC’nin S&P 500 ile yüksek bir korelasyona sahip olmaya devam ettiğini ve bunun “yaklaşan bir boğa koşusu olasılığını sınırladığını” söylüyor.

Öte yandan Messari, Bitcoin hareketli ortalamalarının son zamanlarda bir golden cross’a dönüştüğünü belirtiyor. Golden cross, bir varlığın 50 günlük hareketli ortalaması 200 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıktığında gerçekleşir ve Messari bunun altı aylık ve bir yıllık zaman çizelgelerinde “tarihsel olarak olumlu getirilerin habercisi” olduğunu söyler.

Bitcoin, yazı yazılırken 21.684 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte %0,73 düştü ve geçen hafta %7’den fazla düştü, ancak 2023’ün başından bu yana hala yaklaşık %30 arttı.

Diğer kripto analitik firması Glassnode, Bitcoin’in HODLer net pozisyon değişikliğinin üç ayın en yüksek seviyesi olan 49.473.346 BTC’ye ulaştığını belirtiyor. HODLer Net Pozisyon Değişimi, uzun vadeli yatırımcıların aylık pozisyon değişimini ölçer, yani bu tür yatırımcılar geçen ayı BTC biriktirerek geçirdi.

Glassnode ayrıca, Bitcoin’in ortalama işlem boyutunun yedi günlük hareketli ortalamasının da Cuma günü beş yılın en yüksek seviyesi olan 986.575 BTC’ye ulaştığını söylüyor.

Bitcoin’in bu yılki fiyat artışlarına rağmen, Kasım 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $’dan %68’den fazla aşağıda kaldı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.