Güney Koreli Yetkililer Sırp Yetkililerle Çalışırken Do Kwon Avı Yoğunlaşıyor: Rapor


0

Güney Kore’deki yetkililerin, güç durumdaki Terraform Labs CEO’su ve kurucu ortağı Do Kwon’un tutuklanmasını hızlandırmak için Sırbistan’daki yetkililerden yardım istediği bildiriliyor.

Bloomberg’e göre , üst düzey bir Adalet Bakanlığı yetkilisi ve Seul’deki savcılıktan bir ekip, Kwon’un Balkan ülkesinde saklandığına dair haberler arasında geçen hafta Sırbistan’a gitti.

Kwon, stabilcoin TerraUSD (UST) ve kripto varlığı Luna’nın 60 milyar dolarlık çöküşüyle ​​ilgili suçlamalarla karşı karşıya.

TerraUSD, hem UST hem de LUNA’nın esasen sıfıra düşmesiyle sonuçlanan ABD dolarına olan sabitini kaybettiğinde Terra ekosistemi çöktü.

Güney Koreli yetkililerin Eylül ayında arama emri çıkarmasından bu yana Kwon’un nerede olduğu bilinmiyor. Geçen yıl kripto geliştiricinin Dubai’de saklandığına dair raporlar ortaya çıktı.

Güney Kore, Interpol’ün dünya çapındaki kolluk kuvvetlerinden aramaya yardım etmesini isteyen kırmızı bir bülten yayınlamasının ardından Kwon’un pasaportunu iptal etti.

İnsan avının ortasında Kwon , saklanmak için sıfır çaba gösterdiğini iddia ediyor. Ayrıca 1 Şubat’ta yayınlanan bir tweet’te yanlış yapmayı reddetti.

“Twitter’ın söylentiler için iyi bir yer olduğunu ancak gerçekleri öğrenmek için kötü bir yer olduğunu düşünüyorum.

Hiç para çalmadım ve hiçbir zaman “gizli nakde çevirme” yapmadım – belirli iddiaları ele almaktan mutluluk duyuyorum.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.