Kripto Hedge Fon Kıdemlisi Mark Yusko Köpek Paralarını Eleştirdi, Dogecoin ve Shiba Inu’nun Sıfıra Düşmesi Gerektiği Konusunda Uyardı


0

Morgan Creek Capital CIO’su Mark Yusko, hiçbir değerleri olmadığını iddia ederek köpek temalı meme tokenleri Dogecoin ( DOGE ) ve Shiba Inu’yu ( SHIB ) havaya uçuruyor.

Kripto ustası, Blockworks ile yaptığı yeni bir röportajda, kendisine göre iki tokenin sıfıra gitmesi gerektiğini söylüyor .

“Kriptodaki ayı piyasasının DOGE ve SHIB sıfıra düştüğünde biteceğini söylediğim her gün bununla yaşamak zorundayım. Hiçbir zaman sıfıra ulaşamadılar. Aslında, tekrar yükseliyorlar. Ve orada, orada yok. Ve sadece şunu söyleyen insanlar var: Gerçekten bir kullanım durumu bulup bulmadıklarına dikkat etsen iyi olur.

DOGE, bu yazıyı yazarken, 12,4 milyar dolarlık piyasa değeriyle dokuzuncu sırada yer alan kripto para birimi ve 0,089 dolardan işlem görüyor. DOGE’nin rakibi SHIB, 8,2 milyar dolarlık piyasa değeri ve 0,0000137 dolar değerinde 14. sıradaki kripto para.

Yusko, projelerin “boşuna” büyük piyasa değerleri biriktirdiğini söylüyor.

“Değeri nedir? Temel değer nedir? Bir şey almak için onu birine verebilir misin? Hayır. En azından Amazon… kar ve nakit akışı sağlıyorlar. Geri dönüş sağlamanın bir yolunu bulmuşlar…. Tamam, eğer o şirketten hissem olsaydı, onu şirkete geri verebilirdim ve aslında bunun için bir şeyler alırdım. Ama bir meme hissesi mi yoksa bir meme parası mı? Hiçbir değeri yok.”

Yusko, meme belirteçlerine erkenden yığanların, fiyatın patlamasını önlemek ve başkalarını satın almaya ikna etmeye devam etmek için satmamayı kabul etmiş gibi olduğunu söylüyor.

Ayrıca, Federal Rezerv enflasyonu düşürmek için bir dizi faiz artırımı yaptıktan sonra meme tokenlerinin çökmesine neden olacağına her zaman inandığını söylüyor.

Yatırımcılar piyasadaki yavaşlama sırasında spekülatif yatırımlardan kaçarken, şahin politika sistemden “bedava para” çekme eğilimindedir.

“Tek olan, kolektif bir yanılsamadır. Sen satmazsan, ben de satmazsam fiyat düşemez. Yani sadece – herkes satmaz. Ve aslında, eğer başka insanları da satın alabilirsek, o zaman fiyat yükselecektir. İnsanlara köpek hapı yaptırmaya devam edebildiğimiz ve onlar bunu satın aldığı sürece, biz erken gelenler, onlara satabiliriz.

Tamam, ama bu eninde sonunda sona ermeli ve bedava paranın ortadan kaldırılmasıyla sona ermeliydi. Ama olmadı.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.