Güçlü Sosyal Medyanın ve Sosyal Medya Reklamlarının Faydaları


0

Projeniz için sosyal medya kullanmıyorsanız, kaçırdığınız şeyler işte burada:

Sosyal Medya dünyayı kasıp kavurdu ve hiç yavaşlamadan büyümeye devam ediyor. Digital 2022 Raporlarına göre; Ekim 2021’den bu yana dünya çapında 4,14 milyardan fazla aktif sosyal medya kullanıcısı olduğunu paylaşıyor. Bu, Ekim 2020’den bu yana yıllık %12’lik bir artış eder.

Güçlü Sosyal Medya Reklam Varlığının 5 Faydası

1. Fark edilin

İşletmeniz yeniyse ve yeni açtığınızı duyurmak istiyorsanız, sosyal medya işleri yoluna koymanın harika bir yoludur.

Doğru sosyal medya stratejileri ile potansiyel müşterilerinizin karşısına çıkabilir ve aktif olarak arama yapmadıkları zamanlarda bile ürün veya hizmetiniz hakkında onları bilgilendirebilirsiniz. Bu, reklamınızı görerek marka hatırlanabilirliğini artırır ve projenizle ilgili konsepti düşündüklerinde, sizi hatırlayacaklar! Ya da belki sizi görürler ve size ihtiyaçları olduğunu hatırlarlar. Böylece satın almaya teşvik edilmiş olurlar.

2. Ağızdan Ağıza Reklam Pazarlama için, Büyük Ağ

Herhangi bir sosyal medya kanalında işleri yürütmek kolay bir iş değildir. Ancak bir kez mücadeleye başladığınızda, ürününüz veya hizmetiniz hakkında kelimeyi yaymak daha kolay hale gelir.

İnsanlar, özellikle de güvendikleri kişilerden gelen önerilere güvenirler. “Sayfamızı Beğenin – Bu Gönderiyi Paylaşın – Ve Bunu Kazanmak İçin Üç Arkadaşınızı Etiketleyin” gibi promosyon stratejileri ve ürün veya hizmetinizi tanıtmak için; Influencer ortaklıkları veya bu ortaklıkları sağlayabilecek, kripto dijital medya reklam pazarlama ajansları, marka bilinirliğini artırmanın kanıtlanmış yollarıdır.

3. Müşteri Adayları Oluşturun

Genel bir dijital pazarlama planı oluştururken, sosyal medya potansiyel müşteri yaratmada büyük rol oynar. Bir e-posta listesi oluşturmak veya daha fazla ürün veya hizmet sorgusu almak için olsun, hedef kitlenizin sosyal medyada olması garanti edilir.

Hiper hedefli sosyal medya pazarlama kampanyaları veya reklamları sayesinde potansiyel müşteriler oluşturmak çok daha verimli ve düşük maliyetli hale gelir. Tüm sosyal medya kanallarında kullanabileceğiniz birçok reklam kampanyası formatı bulunmaktadır. Sadece hangisinin hedeflerinize en uygun olduğunu seçmeniz gerekiyor.

4. Satışları Artırın

Sosyal medya kanallarınızdan gelir elde etmek, sosyal medya planınız için uzun vadeli bir hedeftir. Ancak her şeyi doğru yaparsanız, bu size doğrudan sayfanızdan veya web sitenize trafik çekerek sürekli bir satış akışı getirebilir.

İçerik Pazarlama Enstitüsü’ne göre, sosyal medya reklamcılığı, 2020’de pazarlamacıların %83’ü tarafından kullanıldı ve en iyi içerik pazarlaması sonuçlarını üretmede, Arama Motoru Pazarlamasının (SEM) hemen arkasında, başarıda ikinci sırada (%29) yer aldı. Sosyal Satış aynı zamanda büyük bir trend ve sosyal medya aracılığıyla ilişkilere ulaşarak ve onları besleyerek satışları artırmak için güçlü bir araç haline geldi.

5. Müşteri Katılımı

Tüketicilerin %57’si yeni ürünler veya hizmetler hakkında bilgi edinmek için, bir markayı takip edecek, %47’si ise şirket haberlerinden haberdar olmak için takip edecek.

Söylemeye gerek yok, sosyal medya müşterilerinize ulaşmanız, onları en son ürün ve hizmet tekliflerinizle tanıtmanız ve güncellemeniz, onlara ilham vermeniz, onları eğitmeniz ve sektörünüzde bir düşünce lideri olmanız için kanıtlanmış ve test edilmiş bir araçtır. Aynı şekilde markanızla etkileşime geçebilir ve daha sonra marka sadakati geliştirebilirler.

Yine, bu faydaların tümü hedeflerinize, stratejilerinize ve yürütmenize bağlıdır. Her türlü iş ve proje için güçlü bir sosyal medya varlığı zorunludur. İster Twitter, ister Facebook’ta veya LinkedIn’de olun, bu pazarı kaçıramazsınız. Coin Hunters kapsamlı kripto dijital reklam pazarlama ajansıyla birlikte, bunu doğru bir şekilde yapabilir ve çok fazla harcama yapmanıza gerek kalmadan, işletmeniz için büyük faydalar sağlayabilirsiniz. Coin Hunters ile birlikte çalışarak, her şeyi kendi başınıza çözmenin yükünü ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.