Gary Gensler, Bittrex’e Menkul Kıymetler Borsası Dedikten Sonra Saldırıya Uğradı


0

Kripto topluluğu kısa süre önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler’in bir tweet’inin ardından büyük bir tepki yaşadı . Gensler’in tweet’i, SEC’in kripto ticaret platformu Bittrex Inc.’i, kurucu ortağı ve eski CEO’su William Shihara’yı ve yabancı iştiraki Bittrex Global GmbH’yi çeşitli düzenleme ihlalleriyle suçladığını açıklamasına yanıt olarak geldi .

Gensler tweet’inde, “Bugünkü eylem, kripto pazarlarının düzenleyici netlik eksikliğinden değil, yasal uyumluluk eksikliğinden muzdarip olduğunu bir kez daha açıkça ortaya koyuyor.” SEC’in Bittrex’e yönelttiği suçlamalar, kayıt dışı bir menkul kıymetler borsası, komisyoncu ve takas ajansı işletmeyi içeriyor.

Bununla birlikte, Gensler’in açıklaması, kripto topluluğundaki birçok kişi arasında öfkeye yol açtı ve bu alandaki birincil sorunun açık düzenlemelerin olmaması olduğunu savundu. Öncelikle dijital varlıkların ticaretini kolaylaştırdığı için Bittrex’in bir menkul kıymetler borsası olarak değerlendirilmemesi gerektiğini iddia ettiler. Hatta bazı kullanıcılar, SEC’in Bittrex’e yaklaşımı göz önüne alındığında, tüm borsaların artık menkul kıymetler borsası olarak kabul edilip edilemeyeceğini bile sorguladı. Gensler’in tweet’ine yapılan birkaç yorum, hızla gelişen kripto para birimleri dünyasında düzenleyici netliğe duyulan ihtiyacı vurguladı. Bir kullanıcı, “İlk 10 kripto paradan hangisi menkul kıymet?” diye sordu. sektörün daha fazla düzenleyici netliğe ihtiyacı olduğunu belirtiyor .

Başka bir yorum, SEC’in teknolojik gelişmelere ve gelişen iş modellerine ayak uydurmak için kurallarını ve yaklaşımlarını güncellemesi gerektiğine işaret etti. Bir kullanıcı Gensler’a “Kim korundu Gary?” diye sordu. SEC’in eylemlerini eleştirenler, modası geçmiş yasaları modern teknolojiye uygulamaya çalışmanın verimsiz olduğunu ve yalnızca yeniliği bastırmaya hizmet ettiğini vurguladı. Bir kullanıcı Gensler’i gelecek hakkında düşünmeye teşvik ederek, “Kısırtma teknolojisi onu yalnızca yurt dışına taşır. 5 yıl ileriye git ve itibarını düşün. Geleceği düşün, Gary.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.