Fed Kapitülasyon Yaparken Piyasaların Yarışa Girdiğini Söyledi


0

Milyarder Chamath Palihapitiya, Fed Başkanı Jerome Powell’ın son açıklamalarının ardından piyasaların muhtemelen daha fazla yükselişe tanık olacağını söyledi.

Yeni bir All-In Podcast bölümünde risk sermayedarı, Başkan Powell’ın geçen hafta Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısında yaptığı açıklamaların, Federal Rezerv’in gelecekteki faiz artırımlarının hızını yavaşlatmaya başladığını gösterdiğini söylüyor.

“Aralık ayında [Powell] son ​​derece şahindi ve temelde, ‘Dinle, oranları istediğinden daha yüksek ve istediğinden daha uzun süre tutacağız. Oldukça netti ve piyasalar tepki gösterdi. 

Ve 35 [veya] 40 gün sonra değil, esasen iki 25 baz puanlık artışımız kaldığını ve esasen inişi sürdürmeye çalışacağını söyledi. 

Tüm konuşmasındaki ve basın toplantısındaki dilin geri kalanı, vücut dili olmadan okursanız – yani sadece transkripti okursanız – da çok şahin görünebilir. Ama gerçek, temelde teslim olduğuydu. Ve sonra piyasa esas olarak ‘Tamam, bu işin sonuna geldik’ dedi.

Bundan daha önce bahsetmiştik, ancak piyasalar sizin bunu yapmış olabileceğiniz netleşmeden altı ila dokuz ay önce dibe vurma eğilimindedir. Bu yüzden kısa vadede yarışlara biraz mesafeliyiz.” 

Palihapitiya’ya göre piyasalar, Bitcoin ( BTC ) ve kripto dahil olmak üzere piyasaların hızla yükseldiği bir dönem olan 2018’in sonundaki fiyat hareketini 2019’un başına yansıtabilir .

“2018’in sonunda – Ekim, Kasım, Aralık – piyasalar düştü ve bunun bir kısmı Powell’ın oranları artıracağı, enflasyonun kontrolden çıkması vb. idi ve ardından Çin’in olabileceğini söyleyen tüm bu verileri aldık. gerçek bir halsizlik dönemine giriyor ve Powell teslim oldu ve yine iniş yapmaya çalıştı. Uzun lafın kısası, yapmadı, bu bir aldatmacaydı ve piyasalar daha da yükseldi…

Sanırım bunun birazını tekrar oynamak üzereyiz. En azından önümüzdeki 30 ila 90 gün içinde ağrı ticareti yükselecek.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.