Cardano’da Dağıtılan Akıllı Sözleşme Sayısı 5.000’i Aştı


0

Cardano ($ADA) ağında dağıtılan akıllı sözleşmelerin sayısı, ağ büyümeye devam ederken ve kripto para piyasası toparlanırken ilk kez 5.000 sınırını aştı.

Cardano Blockchain Insights’tan alınan verilere göre  , Finbold’un  bildirdiği gibi , Aralık ayı başlarında Cardano’da yaklaşık 4.000 akıllı sözleşme vardı ve bu sayı, yazı yazılırken 5.000’i aştı.

Plutus’un, kullanıcıların “Cardano blok zinciriyle etkileşime giren uygulamalar yazmasına” izin veren “Cardano blok zincirinin akıllı sözleşme platformu” olduğunu belirtmekte fayda var.

Cardano’daki akıllı sözleşmelerin sayısı,  bu yılın Ocak ayında 1.000’i aştıktan  sonra, ADA’nın fiyatı, akıllı sözleşmeleri ağa getiren ve diğer blok zincirleriyle rekabet etmesine izin veren, geniş çapta beklenen Alonzo sert çatalının piyasaya sürülmesiyle geçen yıl patladı. BNB Zinciri ($BNB), Ethereum ($ETH) ve Solana ($SOL) olarak.

CryptoGlobe’un bildirdiği gibi  Cardano, o  sırada bir ayda yaklaşık 100 akıllı sözleşme ekledikten sonra geçen yılın Ağustos ayında 3.000 akıllı sözleşme sınırını aştı . Cardano Vakfı, yakın zamanda, Ocak ayında kaydedilen 60,2 milyondan fazla işlem ve 7,66 milyondan fazla yerel token ile ağın büyümeye devam ettiğini açıkladı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.