Ethereum ‘u Ölçeklendiren Optimism (OP) Yılbaşından Bugüne 2 Kattan Fazla Arttı


0

Kripto analitik firması Santiment, Ethereum (ETH) ölçekleme altcoin’inin, yılın başından bu yana fiyat artışına rağmen yükseliş sinyali verdiğini söylüyor.

Santiment, sosyal baskınlık göstergesinin, Ethereum blok zinciri için bir katman-2 ölçeklendirme aracı olan Optimism (OP) protokolü için yükseliş sinyali verdiğini söylüyor.

İyimserlik protokolü OP’nin yerel belirteci, yılın başındaki 0,92 dolardan bu yazının yazıldığı sırada 3,17 dolara çıkarak yılbaşından bugüne kadar %244’ten fazla arttı.

Coinbase’in (COIN) blockchain üzerinde katman-2 ölçeklendirme çözümü Base’i oluşturduğunu duyurmasının ardından son günlerde iyimserlik arttı.

“İyimserlik belirteci, Coinbase’in OP tabanlı Base lansmanını başlatmasının ardından üç haftalık tüm zamanların en yüksek seviyesini neredeyse kırdı. Kalabalık, OP’nin keşif modunda ve en son topluluk içgörümüz, sosyal aldatmacanın buradan fiyatlara neler yapabileceğini ortaya koyuyor.”

Santiment ayrıca Bitcoin’e (BTC) bakıyor ve balina adreslerinde bir artış olursa, kral kripto para biriminin 25.000 $ fiyat seviyesini geçebileceğini tahmin ediyor.

“Köpekbalığı ve balina Bitcoin adreslerinin miktarı, 23.000 ila 25.000 dolar fiyat aralığı devam ederken sabit kalıyor. 1.000-10.000 BTC adresleri, 10-100 ve 100-1.000 BTC adreslerinin son üç ayda olduğu gibi yükselmeye başlarsa, bu bir kırılma işareti olur.”

Bununla birlikte Santiment, Bitcoin aşırı alıma dair bazı ilk işaretler gösterdiği için kripto yatırımcılarını temkinli olmaları konusunda uyarıyor.

“Kripto getirileri, son sekiz saatte kısa vadeli iyileşme belirtileri göstermeye başlıyor. Ancak 2023’te ortalama alım satım getirilerinin pozitif olması nedeniyle ihtiyatlı olunması tavsiye ediliyor. Piyasalar, tüccarların varlıkları sular altındayken en yüksek olasılıkla yükselir. Şu anda, hafifçe bitti.

Bitcoin, yazı yazılırken 23.035 dolardan işlem görüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.