Eski FTX Yöneticisi Nishad Singh, Borsa Çöküşüyle ​​İlgili Dolandırıcılık Suçlamalarından Suçunu Kabul Edecek


0

FTX’in eski mühendislik direktörünün, kripto borsa platformunun yüksek profilli düşüşüyle ​​ilgili dolandırıcılık suçlamalarını kabul etmeyi planladığı bildiriliyor.

Bloomberg tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre , Nishad Singh şu anda savcılarla, dolandırıcılık suçlamalarını kabul etmesini ve muhtemelen şirketin eski CEO’su ve gözden düşmüş kurucusu Sam Bankman-Fried’e karşı yetkililerle güçlerini birleştirmesini sağlayacak bir savunma anlaşması üzerinde çalışıyor.

Singh, savcılarla bir anlaşma imzalayacak olsaydı, eski kripto milyardere karşı ceza davasında yetkililerle anlaşmalar yapan Bankman-Fried’in yakın çevresinin üçüncü üyesi olacaktı. Geçen yıl, eski Alameda Research CEO’su Caroline Ellison ve FTX’in kurucu ortağı Gary Wang suçlarını kabul ettiler ve savcılarla işbirliği yapmayı kabul ettiler.

Rapora göre, FTX’in günlük operasyonlarında önemli bir rolü olan Bankman-Fried’in yakın arkadaşı olan Singh, borsanın üzerine inşa edildiği yazılımın geliştirilmesine yardımcı oldu.

Rapora göre savcılar, Singh’in FTX’in ABD’li siyasi adaylara yaptığı iddia edilen yasadışı kampanya katkılarına ve bunların Bankman-Fried ile nasıl bir ilişkisi olduğuna ışık tutabileceğini umuyor.

Bankman-Fried, altı dolandırıcılık, bir kara para aklama komplosu ve bir ek olarak ABD’yi ve kampanya finansmanı yasalarını dolandırmak için komplo kurmakla suçlanıyor .

FTX, ilk olarak geçen yıl kendi yerel tokeni çöktükten sonra iflas başvurusunda bulundu ve kripto borsasını müşterilerin para çekme işlemlerini durdurmaya zorladı. Bankman-Fried şu anda kefaletle serbest . Suçlu bulunursa 100 yıldan fazla hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.