Zengin Baba Yoksul Baba Romanının Yazarı, Geçmişte Yaşayan Yatırım Efsanesi Charlie Munger’ın Bitcoin Karşıtı Duruşunu Ele Aldı


0

En çok satan yazar Robert Kiyosaki, Berkshire Hathaway’den Charlie Munger’ın kripto para birimi hakkındaki yorumlarına ve eleştirilerine yanıt verdi.

Stansberry Research’ten Daniela Cambone ile yeni bir röportajda Kiyosaki, Munger’in kripto lehine iyi bir argüman olmadığı ve ulusal para birimini değiştirmeye çalışmanın “ulusal havayı değiştirmeye çalışmak” gibi olduğu yorumlarına değiniyor.

Munger, görüşüne karşı çıkanların “aptal” olduğunu ve sektörün çalışmasına izin verdiği için “ülkesinden utandığını” da söyledi.

Yanıt olarak Kiyosaki şöyle diyor:

“Charlie Munger benim gibi yaşlı bir adam. Aşağı yukarı aynı yaştayız… Aynı kategorideyiz.

“Emekliliğimi Kim Çaldı?” Ve emekli maaşları gittiğinde, borsadaki parayı çekecek. Yani Charlie muhtemelen yine de ‘Hisse satın al’ diyecek. Ancak kriptoyu sevmemin nedeni Bitcoin değil, blockchain ve blockchain bir muhasebe sistemi. Fed, Hazine veya Wall Street’ten daha meşru. Yani Charlie Munger, Fed/Treasury/Wall Street kalabalığında ve genç nesiller, Y kuşağı ve altı, iPhone kalabalığında.

[iPhone] şimdiye kadar gördüğüm en güçlü araç. Hala nasıl kullanacağımı bilmiyorum çünkü ben yaşlı bir adamım. Ama buradaki şey, tarihte gördüğüm en güçlü araç. Daha fazla araç geliyor ama buradaki şey, bu iPhone, dünyadaki herkesi böyle arayabilirim. Yapılabilecekler inanılmaz. Yani genç nesil bu konuda, Charlie Munger ise Fed, Hazine ve Wall Street’te.”

Kiyosaki geçtiğimiz günlerde 2025 yılına kadar ekonominin altın, gümüş ve Bitcoin’i (BTC) uçuran bir depresyona gireceğini tahmin etti. BTC için 500.000 dolarlık bir fiyat hedefi verdi.

“Dev çarpışma geliyor. Depresyon mümkün. Fed milyarlarca sahte para basmak zorunda kaldı.

2025’e kadar altın 5.000 dolardan gümüş 500 dolardan ve Bitcoin 500.000 dolardan. Neden? Çünkü ABD dolarına olan inanç, sahte para, yerle bir olacaktır. Altın ve Gümüş tanrının parası. Bitcoin insanların parasıdır. Dikkatli ol.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.