En İyi Analistlerden Birine Göre Bitcoin; Büyük Trend Değişiminin Ortasında “Düşünülemeyeni” Yapmak Üzere Olabilir – İşte Ne Demek İstiyor?


0

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti, Bitcoin (BTC) konusunda iyimser ve kripto kralının düşünülemezi yapmak için hazırlanıyor olabileceğini söylüyor.

Analist Kevin Svenson yeni bir videoda 121.600 Twitter takipçisine Bitcoin’in insanların beklediğinden çok daha önce 30.000 dolara ulaşabileceğini söyledi.

Kripto tüccarına göre, trendde büyük bir değişime işaret eden büyük bir düşen kama oluşumundan sonra momentum BTC boğalarının yanında yer alıyor.

“Şu anda bir yükseliş trendi değişimindeyiz… Ama benim için ilginç olan günlük RSI [göreceli güç endeksi]. Günlük RSI’da 70 seviyesinden sekiyoruz. Aşırı alım bölgesinden, düşünülemez olandan sekiyoruz. Ayılar bunun mümkün olacağını asla düşünmediler. Ama daha önce de oldu.”

Tüccarlar, bir varlığın momentumunun gücünü ölçmek için RSI’yı kullanır. Geleneksel olarak, RSI’nin 70 seviyesinin üzerindeki bir varlık ticareti, aşırı değerli kabul edilir ve soğuması gerekir. Ancak, yoğun alım nedeniyle bir varlığın 70 seviyesinin altına inmeyi reddettiği durumlar vardır.

Svenson, Bitcoin’in 2020’nin sonlarında günlük grafikte aşırı alım bölgesinde dolaştığını ve sonunda 60.000 $’ın üzerinde bir ralliye yol açan bir kırılma olan 20.000 $’lık direnci kırdığını ekliyor.

“Bitcoin ilk kez 20.000 doları kırdığında, bir süre aşırı alım bölgesinde kaldık ve Bitcoin %60 arttı. Aşırı alım bölgesine girdi ve %60’lık bir koşu için orada kaldı. Bunlar mümkün” dedi.

Bitcoin artık düşen kama modelinin diyagonal direncinin üzerinde işlem görürken, Svenson, BTC’nin kral kripto herhangi bir önemli düzeltmeye uğramadan önce muhtemelen 30.000 dolara doğru yolda olduğuna inanıyor.

“Bitcoin.”

Svenson’ın grafiğine bakıldığında, 20.000 $’ın altındaki düzeltici hareketin ardından yaklaşık 50.000 $’a büyük bir Bitcoin rallisi öngörüyor gibi görünüyor.

Yazı sırasında, BTC 22.800 dolardan işlem görüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.